معرفی SandDisk Ultra 256GB سریع‌ترین فلش‌درایو جهان

SandDisk Ultra 256GB
معرفی SandDisk Ultra 256GB سریع‌ترین فلش‌درایو جهانReviewed by نورنگار on Jan 6Rating: 5.0معرفی SandDisk Ultra 256GB سریع‌ترین فلش‌درایو جهان را معرفی کردشرکت سن‌دیسک SandDisk Ultra 256GB سریع‌ترین فلش‌درایو جهان و همچنین یکی از سریع‌ترین کارت‌های حافظه میکرو SD در جهان را معرفی کرد

تعداد زیادی از کارت‌های حافظه میکرو SD در بازار موجودند و نورنگار هم برخی از بهترین انواع آنها را برای دوربین‌های عکاسی و تلفن‌های همراه رده بالا عرضه می‌کند. اما تا به امروز تعداد کمی از کارت‌های حافظه میکرو SD توانسته‌اند جایگزین حافظه داخلی گوشی‌های موبایل بشوند و معمولا سرعت اسلات‌های کارت حافظه به پای حافظه اصلی گوشی نمی‌رسد. به همین دلیل هست که اغلب تلفن‌های همراه رده بالا ترجیح می‌دهند به جای استفاده از کارت‌های حافظه، از حافظه‌های داخلی استفاده کنند.

SandDisk Ultra 256GBاما به نظر می‌رسد که شرکت سن‌دیسک قرار است این معادله را بر هم بزند. چند ماه پیش یک انجمن استانداردسازی کارت‌های حافظه برای این منظور استاندارد جدیدی را معرفی کرد که سرعت و بازده کارتهای حافظه برای اجرای نرم‌افزارهای داخلی موبایل را اندازه‌گیری می‌کرد. شرکت سن‌دیسک با عرضه کارت حافظه میکرو SD جدید خود که در نمایشگاه CES امسال رونمایی شد، توانسته این استاندارد جدید را اجرا کند. کارت حافظه SandDisk Ultra 256GB می‌تواند سرعت مورد نیاز برای استاندارد Application Performance Class 1 را پاسخگو باشد و در هر ثانیه به صورت همزمان، ۱۵۰۰ دسترسی خواندن ورودی و خروجی و ۵۰۰ دسترسی نوشتن خاوندن و نوشتن را برقرار سازد. به این ترتیب این حافظه می‌تواند به راحتی جایگزین حافظه داخلی تلفن‌های همراه شده و حافظه گوشی‌ها را ارتقا دهد.

برای انتقال نرم‌افزارهای گوشی خود به روی این حافظه نیز می‌توانید از نرم‌افزار  SanDisk Memory Zone که در گوگل‌پلی در دسترس است استفاده کنید. حافظه‌ی سن‌دیسک اولترا با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت نسبتا گرانقیمت است و از ماه آینده با قیمت ۲۰۰ دلار وارد بازار می‌شود.

علاوه بر این این شرکت یک حافظه فلش درایو با حجم ۲۵۶ گیگابایت هم معرفی کرد کهبه درگاه USB 3.1 مجهز است. سی‌دیسک مدعیست که این حافظه سریع‌ترین فلش درایو در جهان است و می‌تواند با سرعت نوشتن ۴۲۰ مگابایت و خواندن ۳۸۰ مگابایت در ثانیه، اطلاعات را رد و بدل کند. برای تصور سرعت این حافظه تصور کنید که در واقع این فلش درایو می‌تواند یک فیلم سینمایی با رزولوشن ۴K را در کمتر از ۱۵ ثانیه کپی کند.

این حافظه فلش درایوپرسرعت هم اکنون در بازارهای جهانی با قیمت ۱۷۹ دلار در دسترس است.

دیدگاه شما