استفن مک منامی، دنیای تصاویر ترکیبی مروری بر زندگی و آثار عکاس پیشروی آمریکایی

استفن مک منامی، دنیای تصاویر ترکیبی

نوریاتو: استفن مک منامی در شهر آتلانتا، آمریکا به دنیا آمد و در حال حاضر به عنوان کارگردان هنری در همان شهر فعالیت دارد.

 

به گزارش مجله نوریاتو، او از سال ۲۰۱۲ آثار خود را برای علاقمندان در اینستاگرام قرار می دهد، از همان زمان علاقه او به عکاسی گسترش یافت و او پروژه های هنری خود را با ترکیبی از سبک های عکاسی خلق می کند که نام آن را “کمبو فتو” combophotos گذاشته است.

 

او آثار بسیاری برای مشهورترین کمپانی های تبلیغاتی در سالهای اخیر خلق کرده است. او با علاقه فراوان تصمیم گرفت آثاری خلق کند که کم تر از تکنولوژی نرم افزار کامپیوتری استفاده کند. او به سبک “رمیرگندوسی” (reimmergendosi) در کولاژ علاقه بسیاری دارد و آن را به ساده ترین و ناب ترین شکل به کار می برد و آثاری منحصر به فرد خلق می کند.

 

تصاویر زیر آثاری هستند که در نمایشگاه او با نام ” کومبو فوتوز” “Combo Photos” به معرض نمایش عموم در آمده اند.این آثار سری آثاری از تصاویر کامپوزیت می باشند که در خلق آنها از ابزار دیجیتالی استفاده نشده است بلکه بیشتر از طریق بررسی های موشکافانه تصاویرمفهومی و ترکیب درست آنها با یکدیگر بدون استفاده از فیلتر یا ابزار دیجیتالی دیگر خلق شده اند.

 

در دورانی که حتی عکس هایی که گرفته می شوند با فتوشاپ یا ابزار خلاقانه اینستاگرام تغییر داده می شوند، این هنرمند توانسته آثاری ارزشمند و منحصر به فرد خلق کند که به خصوص برای کسانی که با ادیت عکس آشنایی دارند و مشکلات ترکیب دو عکس را می دانند، کاملا قابل درک می باشد.

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر