موضوعات مهم

آقا دوربینی درونت را بشناس!

آقا دوربینی درونت را بشناس!

این‌طور که معلوم است حاشیه‌های سلفی نمایندگان مجلس با فدریکا موگرینی قصد تمام شدن ندارد و هنوز موضوع مورد علاقه رسانه‌‌ای‌هاست. امروز مجله همشهری جوان تصویر روی جلد و بخشی از مطالب خود را به این موضوع اختصاص داده است.

کمتر کسی است که حسین نمازی یا همان آقا دوربینی را نشناسد. نمازی سال‌هاست که از خیر هیچ مراسم و تجمعی که باعث نمایش تصویرش در رسانه‌ها می‌شود نمی‌گذرد و حتی در سال‌های اخیر پیروانی نیز داشته است!

مجله همشهری امروز در تصویری با طراحی مرتضی آذرخیل، آقا دوربینی را در حالت‌های مختلف در کنار چهره جدی و کمی گرفته فدریکا موگرینی قرار داده است تا اشاره‌ طنز‌آمیزی به ماجرای سلفی نمایندگان مجلس با نماینده اتحادیه اروپا داشته باشد.

اتفاقی که در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها بازتاب گسترده‌ای داشت و حتی نماینده شیراز را وادار به عذرخواهی کرد. تجمع نمایندگان برای گرفتن عکس با موگرینی سوژه بسیاری از رسانه‌ها شد و چند جامعه‌شناس و کارشناس مطبوعات نیز درباره‌ آن تحلیل‌هایی نوشتند تا دایره انتقادات از مردم عادی گسترده‌تر شود. البته کاربران شبکه‌های اجتماعی نیز در این مدت کم نگذاشتند و مثل همیشه به سرعت درباره این مسئله هم ابراز تاسف و هم شوخی کردند!

از طرف دیگر بخشی از منتقدان این اتفاق نیز عکاسان خبری بودند که خودشان را باید برپاکننده اصلی این قائله دانست. انتقاد به جای این قشر این است که چرا حضور عکاسان حرفه‌ای نادیده گرفته شد و نمایندگان به عنوان یک مقام سیاسی برای گرفتن عکس با یک مقام سیاسی دیگر از حضور آن‌ها استفاده نکردند تا شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم؟

به هر حال زمانی که به نظر می‌رسید واکنش‌های رسانه‌ای تا حدی در این‌باره فروکش کرده است، مجله همشهری جوان تصویر روی جلد خود را به این موضوع اختصاص داد تا دوباره تنور این ماجرای بحث‌برانگیز داغ شود.

کنایه تصویری این مجله که به علاقه آقا دوربینی برای نمایش داده شدن اشاره دارد، با تیتر «آقا دوربینی دورنت را بشناس!» در کنار مطالبی چون «آیا سلفی‌گیرها با فدریکا موگرینی، باید شرمنده باشند؟»، «نمایندگان مجلس در گفت‌وگو با همشهری‌جوان دفاع می‌کنند» و «کارشناسان ارتباطات، تشریفات و دیپلماسی پاسخ می‌دهند» قرار گرفته تا پرونده کاملی برای این جنجال باشد.

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها