موضوعات مهم

جنگ یک ملت فراموش شده

جنگ یک ملت فراموش شده

ترجمه اختصاصی نوریاتو: کارهای امیلیان اوربانو در جایی با هدف مستندسازی انجام شده است که زمان نقشی کلیدی دارد. او حدود دو سال بر روی فعالیت‌ها و شخصیت‌های رادیکال‌ترین گروه راست افراطی فرانسوی که با جبهه ملی مارین لوپن (GUD) مرتبط بود، مطالعه و تمرکز داشت.

 

به گزارش مجله نوریاتو، امیلیان اوربانو در سال ۲۰۱۲، بحث‌های پناهندگان آتن را پوشش داد، به سوریه رفت، در منطقه ساحلی لاذقیه- جایی که مبارزه نیروهای گروه شبه‌نظامی ارتش آزاد سوریه با دولت بشار اسد را گزارش می‌داد.

 

در سال ۲۰۱۳ برای یکسال به ریاست دپارتمان عکاسی یونسکو رسید و همکاری نزدیکی با رئیس بخش پروتکل و دپارتمان تولیدکنندگان- عموم داشت.

 

از تابستان ۲۰۱۴، مشغول مستندسازی مبارزات مختلف انجمن‌های ضدداعش – بیشتر کردها- در شمال عراق و سوریه و همینطور جنگ کردهای پ‌ک‌ک در جنوب شرقی ترکیه است.

 

اوربانو با مجلات مختلفی از جمله لوموند، کوریرا دلاسرا، فیگارو، GQ و … همکاری داشته است. او در استیتمنت مجموعه عکس «جنگ یک ملت فراموش شده» می نویسد:

 

بعد از تشکیل دولت اسلامی داعش و محاصره دومی شهر بزرگ عراق، موصل، در روز ۱۰ ژوئن ۲۰۱۴ که اوبکر بغدادی، سرکرده این گروه، خود را خلیفه مسلمین اعلام کرد که ماجرا به بقیه عراق و سوریه کشیده شد و تحت فرمان قوانین افراطی داعشی‌ها، مبارزان کردستان عراق، سوریه و ترکیه علیه آنها برخواستند.

 

در تمام مناطق تصرف شده عراق و سوریه، مثل مورد شنگال و نینوای عراق، داعش اقلیت‌های ایزدی، کردها و مسلمانان شیعه را دستگیر و اسیر کرده یا آنها را به صورت جمعی به قتل می‌رساند. از آن به بعد، کردهای مبارز پ‌ک‌ک (گروه چپگرا و مسلح کردستان ترکیه) و پیش‌مرگان عراق، به جدی‌ترین مبارزان داعش در شمال سوریه و شمال عراق شدند و در مبارزات مهمی پیروزمندانه داعش را شکست داده مناطق اشغالی را بازپس گرفتند و به این ترتیب خلیفه خودخوانده را روز به روز ضعیف‌تر کردند.

 

کردها که در ترکیه، عراق، سوریه و همینطور ایران مدتهاست که در فکر تشکیل یک دولت مستقل هستند، این روزها بیشتر از همیشه احساس می‌کنند به این رویای خود نزدیک شده‌اند.

 

عکس‌های این پروژه مستند از آگوست ۲۰۱۴ در عراق، سوریه و ترکیه گرفته شده است.

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر