موضوعات مهم

گلهای اتیوپی

گلهای اتیوپی

ترجمه اختصاصی نوریاتو: رابین یانگ که ۶ سال پیش، در سی و هفتمین دوره از رقابت “جهان کوچک نیکون” با عکس نورزایی ذاتی گیاه “لیورورت” با بزرگنمایی ۲۰ برابر، توانسته بود که مقام چهارم را در میان تصاویر میکروسکوپی علمی دریافت کند، این بار با عکس‌هایی زیبا از قبیله‌ای اتیوپیایی، مجموعه‌ای منحصربفرد را خلق کرده است.

 

به گزارش مجله نوریاتو، داستان این عکس‌ها را از زبان یانگ بخوانید:

 

من پزشک هستم و دوره تخصصی پزشکی سفر را می‌گذرانم؛ تخصص پزشکی سفر شاخه‌ای از پزشکی است که با پیشگیری و مدیریت مشکلات سلامت در مسافران بین‌المللی سروکار دارد.

 

در واقع عکس‌هایی که در این پروژه می‌بینید، عکس‌های سفرم هستند … همه عکس‌ها بدون فلاش، رفلکتور یا هر نوع تجهیزات نورپردازی دیگر و حتی بدون هیچ سه‌پایه‌ای گرفته شده‌اند … این‌ها پرتره‌های سفر من هستند، هنر پزشکی سفر من.

 

قبیله سورما (Surma) در دره اومو (Omo)، اتیوپی… شاید همان سرآغاز شکل‌گیری بشریت باشد. بچه‌ها و نوجوانان با نقاشی‌های پرآب و تاب روی بدن‌شان و تزئین عجیب اما خوش آب و رنگ موهایشان با گل‌ها، بسیار بی‌گناه و زیباتر از چیزی که هستند، به نظر می‌رسند.

 

با وجودی که این سرزمین آرام و بکر جلوه می‌کند اما حقیقت چیز دیگریست: زندگی مردم این قبیله بسیار خشن است چراکه مدام با قبایل همسایه‌شان بر سر حق استفاده از مراتع برای چرای دامهایشان در جنگ و درگیری هستند.

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر