مروری بر زندگی و آثار آساکا ناراهاشی عکاس ژاپنی
نیمه خواب نیمه بیدار در آب

آساکا ناراهاشی مجله عکس نوریاتو
نیمه خواب نیمه بیدار در آبReviewed by نوریاتو on Nov 27Rating: 5.0عکسهای آساکا ناراهاشی | نیم خواب، نیم بیدار در آب | عکاسی هنری | مجله عکس نوریاتوآساکا ناراهاشی از عکاسان معاصر ژاپن است که در ۱۹۵۹میلادی به دنیا آمده است. ناراهاشی به واسطه مجموعه نیمه خواب نیمه بیدار در آب توسط مارتین پار کشف شد.

نوریاتو: آساکا ناراهاشی از عکاسان معاصر ژاپن است که در ۱۹۵۹میلادی به دنیا آمده است. ناراهاشی بواسطه مجموعه «نیمه خواب نیمه بیدار در آب» که توسط مارتین پار – عکاس آزانس مگنوم و محقق عکاسی – کشف و به دنیای عکاسی معرفی شد. او فارغ التحصیل رشته هنر از دانشگاه واسادا است.

 

این مجموعه در سال۲۰۰۰میلادی عکاسی شده و در نیویورک وپاریس هم به نمایش درآمد. این مجموعه چشم انداز متفاوتی از ژاپن را به نمایش گذاشته است. ناراهاشی برای عکاسی این مجموعه از دوربین ضدآب استفاده کرد. نگاه شناور و دل به دریا سپرده عکاس موقعیت جغرافیایی ژاپن را به عنوان جزیره‌ای که با آب دریا احاطه شده به نمایش گذاشته است. عکس‌ها یادآور نقاشی های قدیمی از کوه فوجی است و اثر معروف موج هوکوسای را یادآوری می‌کند.

 

پیش‌زمینه که با امواج آب پوشانده شده و در پس‌زمینه می توان نماهایی از برج‌های مرتفع، هواپیما، کوه فوجی، معابد ژاپنی و … را دید. اتصال غیر منتظره بین آب و زمین از موقعیت عکاس ناشی می شود. با تغییر وضعیت دریا در پیش زمینه، هر تصویر یک چشم انداز جدید از چشم انداز ساحلی نشان می دهد.

 

حالتی از دوگانگی احساس هم در تصاویر و هم در عنوان مجموعه به چشم می‌خورد حالتی بین خواب و بیداری بین احساس خوشایند آرامش و شناور بودن روی آب و به طور همزمان حس تسلیم شدن به نیروی عظیم دریا.

 

دیدگاه شما