موضوعات مهم

بعد از زلزله؛ عکسهای دنیل برهولاک مجموعه عکس‌های «بعد از زلزله» دنیل برهولاک

بعد از زلزله؛ عکسهای دنیل برهولاک

ترجمه اختصاصی نوریاتو: «دنیل برهولاک» فوتوژورنالیست مستقل استرالیایی، متولد سیدنی و ساکن مکزیکوسیتی است. او معمولا با نیویورک تایمز همکاری دارد.

 

دنیل برهولاک تا به حال ۶۰ کشور دنیا را دیده و وقایع تاریخ ساز زیادی، از جمله جنگ هادنیل برهولاک مجله عکس نوریاتوی عراق و افغانستان، دادگاهی صدام حسین، شیوع ابولا در آفریقای غربی و درگیری های اخیر در فیلیپین در «جنگ با موادمخدر» را ثبت کرده است. تمرکز کارهایش بر اخبار و مسائل اجتماعی است که در این بین حواشی تحت الشعاع این اخبار را هم پوشش می دهد.

 

در ادامه مجموعه عکس‌های «بعد از زلزله» برهولاک را می بینید که برنده جایزه سوم بخش «اخبار عمومی» در رقابت ۲۰۱۶ ورلدپرس شده است.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، دنیل برهولاک در سال ۲۰۱۵ به خاطر عکاسی موضوعی از «شیوع ابولا در آفریقای غربی» برای نیویورک تایمز جایزه پولیتزر را برنده شد. در سال ۲۰۱۱ هم به خاطر پوشش سیل های سال ۲۰۱۰ در پاکستان یکی از فینالیست های جایزه پولیتزر بود.

 

عکاسی دنیل برهولاک ۵ جایزه ورلدپرس دریافت کرده است و در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ از سوی Pictures of the Year International به عنوان «عکاس سال» انتخاب شده است و اخیرا به خاطر چاپ کارهایش در نشریات بزرگ، در رقابت های بهترین فوتوژورنالیست ها در National Press Photographers Association به عنوان فوتوژورنالیست سال معرفی شد.

 

بعد از زلزله …

 

دنیل برهولاک در استیتمنت این مجموعه عکس اینطور نوشته است: مردی لوازم نجات یافته از زلزله را، از میان پنجره خانه ویران شان در بختاپور، نپال به همسرش می دهد.

 

به گزارش نیویورک تایمز لحظاتی قبل از ظهر روز ۲۵ آوریل، زلزله ای ۷٫۸ ریشتری شمال غرب کاتماندو، پایتخت نپال را لرزاند که پس لرزه های شدیدی را به دنبال داشت. بیش از ۸ هزار نفر کشته و حدود ۲۱ هزار نفر زخمی شدند.

 

خانه ها، ساختمان ها و معابد پایتخت تخریب شدند اما شدت آسیبهای وارده به روستاهای کوهستانی بیشتر بود. با اینکه گروه های امداد و نجات از سراسر دنیا برای کمک آمدند، اما دسترسی به ساکنان روستاهای دورافتاده به خاطر زلزله غیرممکن شده بود. در کل این منطقه حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر بی خانمان شدند.

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر