موضوعات مهم

«چشم سوم» همراه عکاسان افغان شد مستندی درباره زندگی کشوری جنگ‌زده

«چشم سوم» همراه عکاسان افغان شد

نوریاتو: مستند «چشم سوم» به کارگردانی محمدباقر شاهین، امشب ساعت ۲۰ از شبکه مستند روی آنتن خواهد رفت. شاهین برای ساخت این مستند با عکاسان افغانستانی همراه شده و زیبایی‌های کشوری جنگ‌زده را به کمک دوربین روایت کرده است.

به گزارش مجله عکس نوریاتو، مستند «چشم سوم» که مهدی مطهر تهیه‌کنندگی و محمدباقر شاهین کارگردانی آن‌را بر عهده داشته است امشب چهارشنبه ۸ شهریورماه از شبکه مستند نمایش داده می‌شود و بازپخش آن پنج‌شنبه ساعت و ۲۴ و ۱۱:۳۰ در همین شبکه پخش خواهد شد.

 

شاهین پیش از این هم درباره مناطق جنگ‌زده دست به تولید اثر زده است. یکی از آثار مورد توجه او مستندی ۲۱ دقیقه‌ای با عنوان «مالکیه» است که در سال ۱۳۹۲ در جشنواره فیلم ۱۰۰ و جشنواره تصویر سال، عنوان بهترین فیلم مستند را به دست آورده بود. این مستند داستان روستایی را بازگو می‌کند که تمام مردانش را کشتند و سوزاندند. یک ماه بعد از حضور شاهین در این روستا مشخص شد نیروهای النصره مرتکب این جنایت شده‌اند.

 

این مستند در جشنواره‌های بین المللی حقوق بشر بارسلون اسپانیا، رندنس لندن، ویدئو آرت نیویورک، سی نه وست استرالیا و فیلم کوتاه کره جنوبی نیز راه پیدا کرد و مورد توجه مخاطبان و منتقدان قرار گرفت.

 

از دیگر ساخته‌های این کارگردان مستند می‌توان به «دوباره اسیر نمی‌شوید» و «بر آتش رفته» اشاره کرد.

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها