موضوعات مهم

شهروند خبرنگاران آلونک های ریو مجموعه عکسهای سباستین لیسته از شهروندخبرنگاران ریودژانیروی برزیل

شهروند خبرنگاران آلونک های ریو

ترجمه اختصاصی نوریاتو: سباستین لیسته که در وطنش اسپانیا و برزیل زندگی می کند، دارای مدرک دکترای فوتوژورنالیسم و جامعه شناسی است.

 

به گزارش مجله نوریاتو، سباستین لیسته که یکی از برندگان بورسیه یان پری در سال ۲۰۱۰ است ، تا کنون توسباستین لیسته مجله عکس نوریاتوانسته جوایز WPO, POYi, Px3, NPPA و همینطور جایزه لوسی را از آن خود کند.

 

سباستین یکی از اعضای NOOR، آژانس عکسی در آمستردام، است و عکسهایش در مجله ساندی تایمز، PDN، تایم و FotoVisura منتشر  و در سطح بین المللی به نمایش گذاشته شده است.

 

شاخه اصلی فعالیتش پروژه های بلندمدتی است که تلفیقی از مهارت های بصری و پس زمینه جامعه شناسی اوست تا فرم های متنوع زندگی اجتماعی را کشف کند.

 

در همین راستا از شهروندخبرنگاران زاغه نشین در شمال ریودژانیروی برزیل عکاسی کرده است و مجموعه عکس هایش، برنده جایزه سوم ورلد پرس فوتو ۲۰۱۶ در بخش زندگی روزمره شده است.

 

در منطقه آلونک نشین ریودژانیرو، تیراندازی های پلیس زیاد اتفاق می افتد اما به ندرت گزارش می شوند. به گزارش Amnesty International، سالانه حدود دو هزار نفر توسط پلیس برزیل کشته می شود و این اتفاق طوری رخ می دهد که انگار اعدامی برنامه ریزی شده است!

 

در منطقه Complexo do Alemão که یکی از بزرگترین مناطق زاغه نشین ریودژانیروست، ساکنان محروم از پوشش خبری محلی، Papo Reto (صحبت مستقیم) را راه اندازی کرده اند؛ منتخبی از افراد فعال که عکس ها و اخبار رسانه های اجتماعی را جمع آوری و پخش می کنند و جامعه کوچکی از شهروندخبرنگاران را تشکیل داده اند.

 

 

 

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر