موضوعات مهم

آخرین جنگ استقلال عکس های جروم سسینی از تظاهرات اوکراین

آخرین جنگ استقلال

ترجمه اختصاصی نوریاتو:جروم سسینی وقتی عکس های یک کتاب را دید، عاشق عکاسی مستند شد؛ کتابی که یک دوست عکاس نشانش داد و این آغاز ماجرا بود.

به گزارش مجله عکس نوریاتو، این عکاس فرانسوی به تنهایی شروع به کار با دوربین کرد، از مردم، منظره ها و زندگی روزمره حاشیه نشینان شرق فرانسه عکاسی می کرد و تحت تاثیر کارهای دیانا آربوس (عکاس آمریکایی که بیشتر از حاشیه نشینان عکاسی می کرد)، لی فریلندر (استاد عکاسی خیابانی و سلف‌پرتره) و مارک کوهن (عکاس آمریکایی و مبدع کلوزآپهای خیابانی) بود.جروم سسینی مجله عکس نوریاتو

 

جروم سسینی در وقایع فلسطین، عراق (از ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۸)، سقوط ژان برتراند آریستاید رییس جمهور سابق هائیتی (۲۰۰۴)، غلبه موگادیشو بر  اتحادیه المحاکم الاسلامیه سومالی و جنگ لبنان (۲۰۰۶)، جنپ لیبی (۲۰۱۱) و سوریه (۲۰۱۲) حضور داشته است.

 

کارهای سسینی خیلی زود در سطح بین المللی شناخته شد و در روزنامه ها و مجلات معتبری مثل تایم، استرن و De Standaart به چاپ رسید.

 

تا به حال چندین نمایشگاه انفرادی از آثار خود در فستیوال ویزا فوتو در پرپینان (فرانسه)، فستیوال عکس تابستانی Rencontres d’Arles  در فرانسه، کتابخانه ملی فرانسه و وزارت فرهنگ فرانسه برگزار کرده است.

 

در سال ۲۰۰۸ جروم سسینی پروژه طولانی مدتی در مکزیک شروع کرد که درباره جنگ کارتل های مواد مخدر بود. این کارش دو جایزه F-Award و Getty Grant را از آن خود کرد و همراه با اولین مونوگرافی (خودنگاری) او توسط  انتشارات Contrasto به چاپ رسید.

 

جروم سسینی در سال ۲۰۱۲ به عنوان نامزد عضویت در مگنوم معرفی شد و در سال ۲۰۱۴ به عنوان عضو دائم پذیرفته شد.

 

مجموعه عکس «آخرین جنگ استقلال» توانست در بخش اخبار فوری رقابت بین المللی عکاسی ورلد پرس فوتو ۲۰۱۵ جایزه دوم را از آن خود کند.

 

 

آخرین جنگ استقلال

 

جروم سسینی در استیتمنت مجموعه عکس «آخرین جنگ استقلال» می نویسد: بعد از اینکه رئیس جمهور اوکران ویکتور یانوکوویچ برای برقراری رابطه نزدیک تر با روسیه قراردادی تجاری با اتحادیه اروپا را رد کرد، تظاهرات ها در پایتخت اوکراین، کیو، در نوامبر ۲۰۱۳ آغاز شد.

 

هزاران نفر از حامیان رابطه با اتحادیه اروپا در میدان استقلال شهر که به Maidan مشهور است، برای ماه ها در این میدان تجمع می کردند.

 

خشونت تظاهرکنندگان در ۱۸ فوریه به اوج خود رسید. تا ۳ روز بعد از آن بیش از ۷۰ نفر از هر دو طرف- هم تظاهرکنندگان و هم مجریان قانون- به ضرب گلوله کشته شدند و هر دو، طرف مقابل را متهم به شروع تیراندازی می کردند.

 

رئیس جمهور یانوکوویچ در ۲۱ فوریه از کشور گریخت و در ماه می «پترو پروشنکو»- از حامیان ارتباط با اتحادیه اروپا- به عنوان رئیس جمهور جدید اوکراین انتخاب شد.

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها