موضوعات مهم

دهکده میراکل مجموعه عکس های سوفیا والینته از دهکده ای خاص

دهکده میراکل

ترجمه اختصاصی نوریاتو: سوفیا والینته مدرک هنرهای زیبای خود را در سال ۲۰۱۲ از دانشگاه بین المللی فلوریدا، در میامی فلوریدا گرفت.  والینته همزمان که در اقامتگاهی در دپارتمان عکاسی فابریکا در ترویزو- شهری در ایتالیا- اقامت داشت، کتاب عکس خود را با نام «Miracle Village» منتشر کرد.

 

به گزارش مجله نوریاتو، در حال حاضر ساکن فلوریدای جنوبی در آمریکاست؛ سوفیا والینته مجله عکاسی نوریاتوجایی که همزمان هم برای Clewiston News عکاسی می کند و هم روی پروژه شخصی اش درباره مردم شهر Glade Belle (شهری در فلوریدا) کار می کند.

 

سوفیا والینته در سال ۲۰۱۵ توانست با مجموعه عکس «Miracle Village» برنده جایزه اول ورلد پرس فوتو ۲۰۱۵ در بخش پرتره شود.

سوفیا والینته در استیتمنت این مجموعه عکس اینطور نوشته است: Miracle Village که در جنوب شرقی دریاچه «اوکی چوبی» در فلوریدای جنوبی، وسط مزارع نیشکر واقع شده است که با نزدیک ترین دهکده ۵ کیلومتر فاصله دارد و خانه جمعیتی ۱۰۰ نفره از مجرمان جنسی است.

 

این دهکده که توسط واعظی پروتستانی به نام «دیک ویثرو» به عنوان پناهگاهی برای افرادی است که پدر ویثرو آنها را «جذامی های عصر مدرن» می خواند؛ کسانی که تمام رفتار و حرکاتشان زیر ذره بین است و باید در تمام مدت زندگی شان محدودیت هایی را تحمل کنند که همین محدودیت ها، گزینه های مناسب برای انتخاب محل زندگی را برای این افراد بسیار کم می کند.

 

پدر ویثرو که ۳۰ سال کشیش زندان های مختلف بوده، با قوانین سختگیرانه ای که برای مجرمان جنسی در نظر می گیرند، خوب آشناست. مثلا این افراد باید از محل تجمع بچه ها مثل مدرسه، پارک و عبادتگاه ها، فاصله مشخصی داشته باشند و به خاطر همین ممکن است این افراد نتوانند مکان مناسبی برای زندگی شان پیدا کنند و همین موضوع باعث دایر شدن این دهکده/مجموعه شد.

 

ساکنان این دهکده جرم های مختلفی در حوزه آزار جنسی دارند و از مالکیت پورنوگرافی کودکان گرفته تا رابطه جنسی با افراد زیر ۱۸ سال متفاوتند.

 

بعضی از این افراد دوربینی به قوزک پایشان متصل است تا رفتارهایش زیرنظر باشد، شبها باید راس ساعت معینی در خانه باشند و نمی توانند لپ تاپ یا تلفن همراه برای خود داشته باشند.

 

مترجم: ستاره سمائی

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر