موضوعات مهم

پوچی عکسهای مورای فردریکز عکاس استرالیایی

پوچی

نوریاتو: مورای فردریکز عکاس استرالیایی که سال‌هاست مشغول سفر و عکسبرداری از دریاچه نمک آیری در کم ارتفاع‌ترین منطقه در استرالیاست در آخرین پروژه خود با عنوان “پوچی”، توانسته با استفاده از یک آینه بزرگ، تصاویری شگفت‌انگیز و انتزاعی در زمان طلوع، غروب و شب خلق کند.

 

به گزارش مجله نوریاتو، دریاچه نمک آیری در واقع زمینی مسطح و پوشیده از نمک است که از هر جای دیگری در دنیا مسطح تر است و اگر در زمین ۹۵۸۲٫۹۵ کیلومتر مربعی آن بایستید، تنها یک خط، مرز بین زمین و آسمان را به شما نشان می دهد. در این منطقه مملو از نمک کم تر موجود زنده ای تاب می آورد. اغلب آرامشی بی نظیر همه جا را فرا میگیرد و هیچ اتفاقی در این زمین باز و وسیع نمی افتد.

 

مورای فردریکز فردریکز طی ۸ سال گذشته، ۱۶ بار برای عکاسی به این منطقه سفر کرده است. این عکاس استرالیایی برای پیدا کردن موقعیت مناسب چندین هفته در این دریاچه نمک اقامت کرده تا نهایتاً با پیدا کردن جای مناسب، آینه‌ای با ابعاد ۱۲۰ در ۱۸۰ سانتیمتر را در زمین مستقر کرده و تصاویری متفاوت آنگونه که در این مطلب می‌بینید را خلق کرده است.

 

نتیجه عکسبرداری مورای فردریکز که از آینه برای چسباندن بخشی متفاوت از پس‌زمینه به آن بهره برده است؛ ترکیبی خلاقانه از رنگ، انتزاع و مینیمالیسم است.

 

در توضیح مجموعه تصاویر این عکاس با اشاره به اینکه “به‌جای استفاده از آینه به عنوان نماد بازتاب خود، فردریک نگاه ما را از خودمان به محیط بیکران تغییر مسیر داده است.” از آینه درون این تصاویر به عنوان پنجره و دروازه ورود به جهانی دیگر تعبیر شده است.

 

البته این اولین تجربه مورای فردریکز از دریاچه نمک نیست و پیش از این نیز او در سال ۲۰۱۱ تجربه خلق تصاویری شگفت‌انگیز اما بدون آئینه از دریاچه نمک را داشته است.

 

 

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها