مجموعه عکس رابی کی
زیبایی و خردمندی

رابی کی مجله عکس نوریاتو
زیبایی و خردمندیReviewed by نوریاتو on Jul 29Rating: 5.0رابی کی | زیبایی و خردمندی | آموزش عکاسی مستند اجتماعی | بحران سالمندی | مجله نوریاتورابی کی عکاس کالیفرنیایی در حوزه فتوژورنالیسم و مستند فعالیت می کند. در این مجموعه عکس وی تصمیم می گیرد از زنان مسن در سالن های زیبایی عکاسی کند.

نوریاتو: رابی کی عکاس کالیفرنیایی در حوزه فتوژورنالیسم و مستند فعالیت می کند. در این مجموعه عکسمی کوشد با ماشین خودش به سالن های زیبایی امریکا برود و از زنان ۷۰ تا ۹۰ ساله که به سالن های زیبایی می آیند عکاسی کند. هدف او تغییر درک افراد از زیبایی بوده و اینکه می خواهد بیان کند زنان مسن زیباتر هستند و باید دیده شوند.

 

به گزارش مجله نوریاتو، رابی کی در توضیح مجموعه «زیبایی و خردمندی» می گوید :« برای خانم های امریکایی مهم ترین مراسم هفتگی شان بعد از رفتن به کلیسا رفتن به سالن زیبایی است.این مراسم متعلق به رده های سنی مادران و مادر بزرگ ها، افرادی که از کار افتاده شده اند و زیبایی جوانی را از دست داده اند، است.

 

وی می گوید: این مجموعه عکس مربوط به نسل زنان ۷۰ سال به بالا است.این افراد خود را ملزم کرده اند که هفته ای یکبار نه به عنوان یک کار لوکس و تشریفاتی بلکه به عنوان یک ضرورت در این سن،به سالن زیبایی بیایند.

 

هدف این مجموعه نیز کشف زیبایی و شجاعت این زنان کهنسال است که در جامعه ای که تنها بر زیبایی جوانان متمرکز است، این گونه زندگی می کنند.این زنان نسلی هستند که راه را برای نسل های بعدی هم سن و سال خودشان باز می کنند. این افراد ممکن است که هنوز برای خیلی از افراد ناشناخته باشند. من نیز دو سال پیش که در پی مصاحبه و عکاسی از زنان شگفت انگیز بودم با این افراد برخورد کردم و برای عکاسی این پروژه به شهرهایی همچون آلاباما، هیوستون، ایالت سانتا فه، تائوس، ممفیس، نیویورک و لس آنجلس سفر کردم.

 

این پروژه به من نشان داد که زنان مسن پرجنب و جوش تر و با انگیزه تر هستند. تهیه این مجموعه عکس به شکلی خود من را هم از آینده ام آگاه کرد. وقتی از این زنان طلایی عکاسی می کردم یا به حرف هایشان گوش می دادم نوعی شجاعت را در چشمهایشان دیدم و متوجه شدم این افراد از زندگی هیچ توقعی جز شاد بودن و ارتباط با مردم ندارند.

 

دیدگاه شما