موضوعات مهم

پرتره های مبهم مجموعه عکس روبن پلاسنفیا از افراد نابینا

پرتره های مبهم

نوریاتو: روبن پلاسنفیا عکاس اسپانیایی است که به کمک سازمان ملی کمک به نابینایان در اسپانیا (ONCE) به مدت دو ماه در سال ۲۰۱۳ بر روی این پروژه کار کرده و هدفش از تهیه این مجموعه عکس، کمک به افراد نابینا و کم بینا در سراسر جهان بوده است.

 

به گزارش مجله نوریاتو، روبن پلاسنفیا در استیتمنت این مجموعه می نویسد: «برای تهیه این تصاویر به چالش کشیده شده ام اما دریچه چشم و قلبم به دنیای جدیدی از احساسات باز شد.» پلاسنفیا می گوید: تعصبات نژادی و کلیشه ها همچنان در جوامع ما حکمرانی می کنند. قضاوت های سطحی است که تنها بر اساس ظاهر انسان ها رقم می خورد.

 

در مجموعه عکس «مبهم» ، من پرتره هایی از افراد نابینا عکاسی کردم. برای این پرتره ها، سعی کردم با حذف عوامل خارجی و زائد از محیط، در یک پشت زمینه ساده و سیاه از افراد پرتره تهیه کنم و تنها نکته مهم برای من «نگاه» های افراد بود. به دور از اینکه از لحاظ بصری این گزارش تصویری ساده است. اما از طریق نگاه ها یک صمیمیت عمیقی را به بیننده انتقال میدهد و هدف من این بود که بیننده احساس عمیقی که در این نگاه ها است را درک کند و میخواهم یادآور شوم که همه ما فرصت خوبی برای  نظاره کردن داریم امیدوارم بتوانیم ارزش این نعمت را بدانیم. »

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها