موضوعات مهم

از پشت پرده پنجره ها مجموعه عکس های توری کالافاتو از نمای پشت پنجره رستورانی ژاپنی

از پشت پرده پنجره ها

ترجمه اختصاصی نوریاتو: توری کالافاتو مارس ۱۹۷۹ در ایتالیا متولد شد. توری لیسانس داروسازی اش را در سال ۲۰۰۲ گرفته و قبل از ۲۰۱۲ که عکاسی آزاد را شروع کند، سالها به عنوان داروساز فعالیت داشته است.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، او همیشه عاشق هنرهای بصری بود اما علاقه اش به عکاسی در سال ۲۰۱۱ شکل گرفت؛ او یک عکاس خودآموخته است.

 

توری کالافاتو مجله عکس نوریاتوعلاقه اصلی کالافاتو عکاسی مستند است و یکی از بزرگترین پروژه های در حال اجرایش بر سواحل سیسیل متمرکز است. او بارها در جزیره سیسیل نمایشگاه گروهی و انفرادی داشته و آثارش در نمایشگاه های معتبر لندن، آتلانتا و بروکلین در سطح بین المللی به نمایش درآمده است.

 

کار توری کالافاتو در ۱x Photo Awards مورد تقدیر قرار گرفت و در Sony World Photography Awards، Life Framer و Photolux Leica Awards نامزد دریافت جایزه شد.

 

همچنین او در MIFA (جشنواره بین المللی عکس مسکو) و IPA (جشنواره بین المللی عکس) هم مورد تقدیر قرار گرفت.

 

مجموعه عکس «از پشت پرده پنجره ها» که از پشت شیشه های یک رستوران ژاپنی گرفته شده است، توانست در سال ۲۰۱۵ جایزه سوم بخش زندگی روزمره مسابقه بین المللی عکاسی ورلد پرس فوتو را نصیب توری کالافاتو کند.

 

 

توری کالافاتو در استیتمنت این مجموعه عکس می نویسد: «عکس ها از پشت پنجره یک رستوران فست فود در ژاپن گرفته شده اند. در بعضی فرهنگ های مدرن، غذا خوردن معمولا یک کار انفرادی است: صندلی های تکی پشت میزهای یک نفره!

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر