موضوعات مهم

پشت صحنه عکاسی از ترامپ + فیلم بنجامین راسموسن از تجربه عکاسی از کاخ سفید و همراهی ترامپ می گوید

پشت صحنه عکاسی از ترامپ + فیلم

ترجمه اختصاصی نوریاتو: «بنجامین راسموسن» عکاس مستقل ساکن دنور در کلورادوست. کودکیش را بین بومیان جزیره ای در جنوب فیلیپین گذراند و در سال های دانشگاه کنار پروتستان های دهکده ای کوچک در آرکانزاس شمالی زندگی کرد و یک سال را هم با نوادگان وایکینگ ها در جزایر فارو گذراند؛ جمعیتی ۴۵ هزار نفری که وسط آتلانتیک شمالی زندگی می کنند.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، بنجامین راسموسن در سال ۲۰۱۴ به عنوان یکی از ۳۰ استعداد عکاسی PDN معرفی شد. کارهایش برای جشنواره سالانه عکاسی آمریکا انتخاب شد و نامزد دریافت جایزه لایکا اسکار بارناک شد و در سال ۲۰۱۰ برنده جایزه POYi شد. راسموسن چندی پیش به کاخ سفید رفت تا از رییس جمهور دونالد ترامپ برای جلد مجله تایم عکاسی کند. روایت او از پشت صحنه مواجهه با ترامپ و عکاسی از او خواندنی ست.

بنجامین راسموسن مجله تایم دوناد ترامپ مجله عکس نوریاتو

 

پشت صحنه عکاسی از ترامپ

 

وقتی به بنجامین راسموسن گفتند قرار است همراه با خبرنگاران و ادیتورهای مجله Time از کاخ سفید دیدن کند و پرزیدنت ترامپ هم راهنمایشان خواهد بود، سرش پر از ایده های مختلف شد: «چطور می توانم تصویری از این فرد را در فضایی (کاخ سفید) نشان دهم که برای مردم کشور، یادآور رهبرشان است و برای خودش، محل زندگی است؟!»

 

ترامپ در مصاحبه ای، کاخ سفید را نوعی پناهگاه خوانده بود؛ یک جور پیله! راسموسن می خواست با این عکس نوعی انزوای شاهانه را به تصویر بکشد: «چطور می شود در فضایی باشی که مهم ترین تصمیم های دنیا را بگیری اما نتوانی از آن خارج شوی؛ چراکه مردم دوره ات می کنند تا به تو بگویند از تو متنفرند، با تصمیم هایت مخالفند و همه شان فکر می کنند تو کار بدی می کنی»!

اما جدا از اینکه شما چه نظری در مورد سیاست های ترامپ دارید، قرار گرفتن در چنین موقعیتی واقعا حس تنهایی را به شما القا می کند.

 

برای درک این ادعا، راسموسن تصمیم گرفت با تنظیماتی عکاسی که جنس تصویرها گرم باشد اما سینمایی نباشند: «تصمیم گرفتم از نور محیط استفاده تا خیلی مستقیم و خیلی محکم، رسمی بودن فضا را حفظ کنم».

 

البته ترامپ می تواند سوژه سختی برای عکاسی باشد چون عکس پروفایل را به دیگر عکس ها ترجیح می دهد و دوست داد حالات صورتش را ثابت نگه دارد. راسموسن با وجودی که از قبل این موضوع را می دانست، اما همچنان مصر بود وقایع آن روز خاص را مستند سازی کند: «با اینکه خیلی سریع راه می رفتیم، دلم می خواست استحکام و ثبات را از پس همین عکس ها به تصویر بکشم؛ بیشتر عکس ها فقط در عرض ۱۰ تا ۱۵ ثانیه پشت هم گرفته شد… سخت ترین عکاسی عمرم بود که تا به حال تجربه کرده بودم».

 

فیلم پشت صحنه عکاسی از ترامپ برای مجله تایم

 

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها