عکاسی خیابانی با مارتین پار -۴ درسهای اریک کیم از مارتین پار

عکاسی خیابانی با مارتین پار -۴

ترجمه اختصاصی نوریاتو: مارتین پار یکی از اثرگذارترین عکاسان مستند معاصر است. عکاسی بریتانیایی که یکی از اعضای آژانس عکس مگنوم به شمار می رود. او سبک عکاسی منحصربه فردی دارد و برای عکاسی از موضوعات به ظاهر کسل کننده، شناخته شده است. پرسر و صداترین اثر او مربوط به پروژه ای به نام آخرین پاتوق(The Last Resort) در سال ۱۹۸۶ است؛ پروژه ای که به مسافران طبقه متوسط بریتانیایی در منطقه ساحلی نیوبرایتون می پردازد. The Last Resort تاثیر زیادی در دنیای عکاسی به جای گذاشت.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، مارتین پار در عکس های خود از رنگ های روشن و همچنین لنز واید استفاده می کند. مارتین پار در کنار عکاسانی مانند بروس گیلدن و ترنت پارک، از عکاسان مهم در حوزه عکاسی خیابانی به شمار می رود.

 

در این مقاله، اریک کیم ۱۰ درسی را که از مارتین پار در حوزه عکاسی خیابانی می توان آموخت، به اختصار توضیح می دهد.

 

   ۴٫ خارج از چارچوب فکر کنید

 

سبک عکاسی مارتین پار به طرز خارق العاده ای منحصربه فرد است. وقتی به عکس های او نگاه می کنید، اغلب مطمئن نیستید که باید بخندید یا گریه کنید. از این رو، زمانی که برای پیوستن به آژانس عکس مگنوم نامزد شد، با اختلافات زیادی مواجه شد.

 

صرف نظر از اینکه معتقدم مارتین پار یکی از خلاق ترین عکاسان معاصر است، اما بهتر است بدانید که او تعداد زیادی کتاب با موضوعاتی دارد که مردم چندان به آنها فکر نکرده اند. کتاب هایی مانند:

 

  • “جهان کوچک” نگاهی به پوچ بودن صنعت گردشگری در سرتاسر دنیا

 

  • “آخرین پاتوق” نگاهی آخرالزمانی به تعطیلات طبقه متوسط برتانیایی در نیو برایتون

 

  • “لوکس” رها ساختن جامعه از مازاد ثروت در سراسر جهان

 

مترجم: سعیده فراهانی

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر