موضوعات مهم

جیل گرینبرگ؛ خلاقیت و تکنولوژی

جیل گرینبرگ؛ خلاقیت و تکنولوژی

ترجمه اختصاصی نوریاتو: جیل گرینبرگ هنرمند و عکاسی آمریکایی است که برای عکس های هنری و پرتره هایش، مشهور شده است. در مونترال متولد شد و در دتروید بزرگ شد. گرنبرگ در سال ۱۹۸۹ از دانشگاه طراحی رودآیلند، در رشته عکاسی فارغ التحصیل شد. او تاکنون پروژه های تبلیغاتی برای کمپانی هایی مانند مایکروسافت، Dreamworks، پلاروید، آژانس عکس مگنوم، فاکس و … انجام داده است.

 

به گزارش مجله نوریاتو، با وجود اینکه گرینبرگ در صنعت تبلیغات کار می کرد اما سبک های منحصر به فرد زیادی را در کار خود معرفی کرد که باعث شد از آن زمان به بعد، عکاسان دیگر، رویکرد او را دنبال کنند. از او به عنوان کسی یاد می شود که در سبک عکاسی خلاقانه، پیشگام است. همچنین می توان تاثیر سبک او را در تمام بخش های صنعت سرگرمی مشاهده کرد. او در عکس هایش حس زیبایی شناختی متمایزی را به تصویر می کشد. همچنین عکس های او در نشریات معتبری مانند نیوزویک، تایم و Wired منتشر شده است.

 

از آنجایی که جیل گرینبرگ از ابزارهای دیجیتال در تنظیم و پردازش عکس های خود استفاده می کند، به او لقب The Manipulator (بازو مکانیکی) داده اند. گرینبرگ در مقاله ای در مجله نیویورک تایمز می گوید که علاقه اش به استفاده از تکنولوژی در کارهایش به مادرش برمی گردد که برنامه نویسی ماهر بود.

 

در سال ۲۰۰۶ مجموعه عکس های او به نام End Times که تصاویری از کودکان خردسال را نشان می داد، سر و صدای زیادی به پا کرد. در این مجموعه، پرتره های بسته ای از چهره های کودکانی که اضطراب در آن موج می زند، به تصویر کشیده می شود. علی رغم نفرتی که به این مجموعه ابراز شد، برخی از این تصاویر در کمپانی های تبلیغاتی غیرمتربط، استفاده شد.

 

 

مترجم: سعیده فراهانی

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر