موضوعات مهم

عکس فیلم‌های دفاع مقدس در گالری سینماتوگراف منتخبی از عکس‌های هفت عکاس سینمای ایران

عکس فیلم‌های دفاع مقدس در گالری سینماتوگراف

نوریاتو: نمایشگاه عکس فیلم‌های دفاع مقدس همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، در گالری سینماتوگراف موزه سینمای ایران روی دیوار رفت.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو به نقل از روابط عمومی موزه سینمای ایران، منتخبی از مجموع عکس‌های هفت عکاس سینمای ایران که از برخی آثار سینمایی با موضوع دفاع مقدس عکاسی کرده‌اند، به‌مناسبت هفته دفاع مقدس در گالری سینماتوگراف به‌نمایش گذاشته شد.

 

در این نمایشگاه، آثاری از میترا محاسنی برای عکاسی فیلم «برج مینو» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا، بابک برزویه برای عکاسی فیلم‌های «نجات یافتگان» و «سفر به چزابه» و امیر عابدی برای عکاسی فیلم «مزرعه پدری» از ساخته‌های رسول ملاقلی‌پور، علی نیک‌رفتار برای عکاسی فیلم «طبل بزرگ زیر پای چپ» به کارگردانی کاظم معصومی، حبیب مجیدی برای عکاسی فیلم «کودک و فرشته» ساخته مسعود نقاش‌زاده، امیرحسین شجاعی برای عکاسی فیلم‌های «ملکه» به کارگردانی محمدعلی باشه‌آهنگر و «ویلایی‌ها» ساخته منیر قیدی و حمید جانی‌پور برای عکاسی فیلم «شیار ۱۴۳» به کارگردانی نرگس آبیار در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

 

نکته قابل توجه در برپایی این نمایشگاه، انتخاب عکس‌ها توسط عکاسان است و هریک از عکاسان به انتخاب خود، عکس‌هایی از صحنه و پشت صحنه سینمای دفاع مقدس را به‌نمایش گذاشته‌اند.

 

این نمایشگاه پیش از این با عنوان «سومین روز» به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر، سوم خرداد به‌مدت یک هفته روی دیوار رفت که مورد استقبال مخاطب قرار گرفت. از همین رو، به‌دلیل استقبال مخاطب این نمایشگاه برای دومین‌بار و در هفته دفاع مقدس برپا شده است و علاقه‌مندان به دیدن این نمایشگاه می‌توانند هر روز از ساعت ۱۲ تا ۲۲ در گالری سینماتوگراف موزه سینمای ایران حضور یابند.

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها