موضوعات مهم

ملکه زباله ها هشدار زیست محیطی فابریک مونتریو

ملکه زباله ها

نوریاتو: فابریک مونتریو عکاس و مدل بلژیکی، متولد سال ۱۹۷۲ است. او که فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتی است، مدتها به بعنوان مدل تبلیغاتی فعالیت می کرده است. در سال ۲۰۰۷  و در پی آشنایی با آلفونس پگانو (فتوژورنالیست فرانسوی) به عکاسی علاقمند شد و زیر نظر پگانو به یادگیری عکاسی و انجام پروژه های عکاسی مشغول شد.

 

به گزارش مجله نوریاتو، فابریک مونتریو که درداکار،  پایتخت سنگال زندگی می‌کند در پروژه هایش در مرز میان عکاسی صحنه پردازی شده و عکاسی مد حرکت می کند و می کوشد از این طریق سرزمین مادری اش آفریقا را کشف کند.

 

فابریک مونتریو در پروژه « ملکه زباله ها» به آلوده ترین شهرهای قاره آفریقا سفر می کند و تلاش میی کند در فضایی شبیه پروژه عکاسی مد، بحران تولید و انباشت زباله ها را مردم هشدار دهد. سوژه ای که با رویکرد خلاقانه او در عین تهوع آور بودن تبدیل به عکسهای زیبا و هشدار دهند شده است. در در مجموعه «ملکه زباله ها»، مدل ها را با ظاهری باشکوه و مخوف –شبیه به الهه های کتابهای کمیک- با پوششی از زباله‌ها تصویر می کند تا آینده ترسناک بشریت برای زندگی در سیاره ای انباشته از زباله در مقابل چشمان بیننده قرار دهد.

 

این مجموعه فابریک مونتریو انتقادهای جدی را نسبت به تغییرات نامناسب سبک زندگی امروزی انسان‌ها گوشزد می کند و تولید بی نهایت زباله در سراسر دنیا و خطرات متعاقب آن را در فرمی خلاقانه به مخاطب یادآور می شود.

 

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر