عکاسی خیابانی با مارتین پار -۶ درسهای اریک کیم از مارتین پار

عکاسی خیابانی با مارتین پار -۶

ترجمه اختصاصی نوریاتو: مارتین پار یکی از اثرگذارترین عکاسان مستند معاصر است. عکاسی بریتانیایی که یکی از اعضای آژانس عکس مگنوم به شمار می رود. او سبک عکاسی منحصربه فردی دارد و برای عکاسی از موضوعات به ظاهر کسل کننده، شناخته شده است. پرسر و صداترین اثر او مربوط به پروژه ای به نام آخرین پاتوق(The Last Resort)  در سال ۱۹۸۶ است؛ پروژه ای که به مسافران طبقه متوسط بریتانیایی در منطقه ساحلی نیوبرایتون می پردازد. The Last Resort تاثیر زیادی در دنیای عکاسی به جای گذاشت.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، مارتین پار در عکس های خود از رنگ های روشن و همچنین لنز واید استفاده می کند. مارتین پار در کنار عکاسانی مانند بروس گیلدن و ترنت پارک، از عکاسان مهم در حوزه عکاسی خیابانی به شمار می رود.

 

هر روز در این مجموعه مقاله، یکی از درسهایی که  اریک کیم از مارتین پار در حوزه عکاسی خیابانی آموخته است را مرور خواهیم کرد:

 

  ۶٫ از موضوعات معمولی، تصاویر خارق العاده خلق کنید

 

مارتین پار، در یکی از سخنرانی هایش به عکاسان مشتاق توصیه می کند که از موضوعات معمولی، تصاویر خارق العاده خلق کنند. یکی از نکات جذاب درباره عکاسی خیابانی این است که نیازی نیست تا ۱۰٫۰۰۰ مایل سفر کنید تا از رنگین کمانی در کوهستان یا مواردی شبیه آن عکاسی کنید. عکاسی خیابانی درباره زندگی روزمره مردم است. اغلب موضوعاتی همه گیر و عادی دارد که تصاویر جالب و معنی داری را می توان از دل آنها خلق کرد.

 

بنابراین اگر در جایی زندگی می کنید که جذابیتی در آن نمی بینید و یا محیطی شهری مانند نیویورک یا پاریس ندارد، دلسرد نشوید. به دنبال موضوعاتی عادی در زندگی روزمره باشید و از نزدیک ترین سوژه ها عکاسی کنید.

 

مارتین پار در این زمینه توصیه می کند که دیدگاه تان را تغییر دهید و خود را به عنوان عکاسی مستند در نظر بگیرید.

 

مترجم : سعیده فراهانی

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر