موضوعات مهم

عکاسی خیابانی با مارتین پار -۱۰ و پایانی درسهای اریک کیم از مارتین پار

عکاسی خیابانی با مارتین پار -۱۰ و پایانی

ترجمه اختصاصی نوریاتو: مارتین پار یکی از اثرگذارترین عکاسان مستند معاصر است. عکاسی بریتانیایی که یکی از اعضای آژانس عکس مگنوم به شمار می رود. او سبک عکاسی منحصربه فردی دارد و برای عکاسی از موضوعات به ظاهر کسل کننده، شناخته شده است. پرسر و صداترین اثر او مربوط به پروژه ای به نام آخرین پاتوق(The Last Resort) در سال ۱۹۸۶ است؛ پروژه ای که به مسافران طبقه متوسط بریتانیایی در منطقه ساحلی نیوبرایتون می پردازد. The Last Resort تاثیر زیادی در دنیای عکاسی به جای گذاشت.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، مارتین پار در عکس های خود از رنگ های روشن و همچنین لنز واید استفاده می کند. مارتین پار در کنار عکاسانی مانند بروس گیلدن و ترنت پارک، از عکاسان مهم در حوزه عکاسی خیابانی به شمار می رود.

 

هر روز در این مجموعه مقاله، یکی از درسهایی که اریک کیم از مارتین پار در حوزه عکاسی خیابانی آموخته است را مرور خواهیم کرد:

 

 ۱۰٫ تجربه

 

مارتین پار در طول حرفه عکاسی خود از دوربین ۳۵ میلی متری لیکا با حلقه فیلم های سیاه و سفید، فیلم های رنگی  medium-format، فیلم های رنگی ۳۵ میلی متری با لنز ماکرو استفاده کرده و اکنون نیز با دوربین های  DSLR کار می کند.

 

همچنین او با استفاده از یک دوربین فیلم برداری برای برنامه ای در بی بی سی، عکاسی خیابانی انجام داد. علاوه بر آن لحظه هایی از زندگی برتانیایی ها را به صورت کلیپ درآورده است؛ در این کلیپ تلاش می کند تا با شنیدن صداها، موقعیت های بیشتر و داشتن تعامل بیشتر، حس بهتری را از صحنه برای مخاطب خلق کند.

 

اجازه ندهید که خلاقیت تان با انجام کارهای مشابه از بین برود. تلاش کنید تا از تجهیزات و شیوه های مختلفی در پروژه های خود استفاده کنید.

 

مترجم: سعیده فراهانی

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر