موضوعات مهم

رویاباف ها؛ مرگ رویای آمریکایی روایت دارسی پادیلا از سرخ پوستان نبراسکا

رویاباف ها؛ مرگ رویای آمریکایی

ترجمه اختصاصی نوریاتو: دارسی پادیلا ، عکاس مستند و فتوژورنالیست آمریکایی است. او در پرداخت به مسائل معاصر و پروژه های طولانی مدت تخصص دارد. همچنین پادیلا توانست سه جایزه World Press Photo را برای یکی از کارهایش به نام پروژه جولی، از آن خود کند.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، منطقه Pine Ridge که سرخ پوستان آمریکای شمالی در آن زندگی می کنند، فقیرترین منطقه در آمریکا است؛ با نرخ بیکاری ۸۵% و پایین ترین امید به زندگی در کشور؛ ۴۷ سال برای مردان و ۵۲ سال برای زنان. جمعیتی که در آنجا زندگی می کنند با مسائلی مانند مصرف بیش از حد الکل و مواد مخدر مانند شیشه مواجه هستند.

 

این گزارش بر اعضای قبیله لاکوتا تمرکز دارد. در حقیقت پرداختن به فعالیت های زنان، حل مشکلات اجتماعی و آشنایی بیشتر با فرهنگ لاکوتا از عناصر اصلی این گزارش هستند.

 

یکی از ساکنان این منطقه در گفتگو با دارسی پادیلا درباره زندگی در این شهر نکاتی را روشن می سازد: “اگر به من بود از میان آن شهر رد می شدم و هر ساختمانی را که در آنجا بود، نابود می کردم. زمان های بسیاری را به یاد می آورم که می خواستم مادرم را از آنجا بیرون بیاورم. او نمی خواست که شهر وایت کلی را ترک کند. اما ما او را مجبور به این کار کردیم. با او جنگیدیم و به زور سوار ماشینش کردیم.”

 

 

مترجم: سعیده فراهانی

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر