ازدواج به سبک یهودی روایت لولو دکی از آداب ازدواج در شهر صد دروازه اورشلیم

ازدواج به سبک یهودی

ترجمه اختصاصی نوریاتو: لولو دکی عکاس مستند سوئدی است که به عنوان یک عکاس به شیوه تاثیرپذیری انسان از جامعه اطرافش و نیز تاثیر مرزها بر ایده آزادی علاقمند است.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، لولو دکی در کنار ماموریت هایش، پروژه های بلند مدت زیادی را اجرا کرده است که از آن میان می توان به «یک آرزو کن» اشاره کرد؛ مجموعه عکسی که نشان می داد چطور آرزوها و آمال جوانان سراسر دنیا دستخوش محل تولد و جامعه ای است که در آن بزرگ شده اند.

 

لولو دکی قبلا خواننده بوده و بعد عکاس شد؛ او به زبان های سوئدی، انگلیسی، ایتالیایی و فرانسوی مسلط است و با زبان های آلمانی، عبری، کلیمی، دانمارکی و نوروژی آشناست.

 

دکی که در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ ساکن خاورمیانه بود، در حال حاضر در آتن، یونان زندگی می کند و برای عکاسی به تمام نقاط دنیا سفر می کند.

 

لولو دکی در استیتمنت این مجموعه عکس می نویسد: آرون کروس، ۱۸ ساله که از هر ۱۵ خواهر و برادرش بزرگتر است، در شهر بسیار مذهبی صد دروازه در همسایگی اورشلیم زندگی می کند؛ جایی که خانواده یک اصل مهم است.

 

یکی از مهم ترین روزهای زندگی هر مادر و پدری، روز ازدواج اولین فرزندشان است. زمانی که پسر یا دختری به سن ازدواج می رسد، هیچ عشق و عاشقی در کار نیست! مهم پیدا کردن شریک مناسبی است که بشود با او یک خانواده تشکیل داد.

 

در چنین روزی آرون با هانا ریوکه ازدواج کرد. آنها همبازی های دوران بچگی بودند اما در دوران نوجوانی فقط یک بار، پشت درهای باز و تحت نظارت والدین شان یکدیگر را ملاقات کرده بودند.

 

 

مترجم: ستاره سمائی

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر