موضوعات مهم

بوسیدن مرگ؛ به روایت علی آرکادی عکس های علی آرکادی از عملیات نیروهای ویژه پلیس عراق علیه داعش

بوسیدن مرگ؛ به روایت علی آرکادی

ترجمه اختصاصی نوریاتو: علی آرکادی فتوژورنالیست عراقی است و در ناحیه کردستان عراق، نزدیک مرز ایران مستقر است. این فارغ التحصیل موسسه هنرهای زیبای کردستان از سال ۲۰۰۶ به عنوان عکاس مشغول به کار است و در حال حاضر بر سری عکسهایی از عراقیها تمرکز کرده که در طول جنگ مجروح و معلول شده اند. او تحت مربیگری “اد کاشی” عکاس آژانس عکاسی VII بوده است.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، علی آرکادی با کسب اجازه از فرمانده کل نیروهای ویژه عراق، سرهنگ ثامرمحمد اسماعیل- که از نام «ابوتراب» در نبردها استفاده می کند- نیروهای ERD را همراهی کرده و مجموعه عکسی داستانی و نیز مجموعه ای مستند خلق کرده است.

 

آرکادی از زمان مبارزه این نیروها در تکریت و فلوجه همراه شان بوده و ماموریتش را تا مبارزات نیروهای ویژه عراق با داعش در موصل ادامه داده است.

 

چیزی که در این سفر به نظر علی آرکادی مثبت بوده، نبرد سربازان شیعه و سنی در یک جبهه علیه دشمن مشترک شان یعنی داعش است؛ سفر ترسناکی که با شکنجه، تجاوز، قتل و دزدیدن شهروندان عراقی بی گناه توسط ERD همراه بود.

 

صدها عکس، ده ها ویدئو و نوارهای صوتی وجود دارد که مستندات این جنایات جنگی را ثبت کرده اند.

 

 

بوسیدن مرگ

 

علی آرکادی در استیتمنت این مجموعه عکس نوشته است: بعد از ورود نیروهای داعش به شهر الانبار عراق (سال ۲۰۱۴)، عملیات های ERD (نیروهای ویژه پلیس عراق) بسیار گسترده شده است. آنها مجبور به مبارزه های شدیدی در سال ۲۰۱۴ در شهرهای تکریت، بیجی، دیاله، فلوجه و موصل  شدند.

 

نیروهای ویژه عراق بر ۳ بخش تاکید دارند: شناسایی، کمین و عملیات. سروان عمر نظر که رئیس عملیات و سرجوخه حیدر علی در یک جوخه هستند. گروه آنها که تربیت شده نیروهای مؤتلفه است، عملیات های زیادی را شبانه روز انجام داده است.

 

ماموریت شان این است که با توجه به اطلاعات شناسایی (بخش جاسوسی) عملیات های ویژه ای علیه داعش انجام دهند. عمر و حیدر هر دو معتقدند علیه وحشی ترین دشمن دنیا یعنی داعش می جنگند. اما آنها از این بابت نگرانی خاصی ندارند جراکه بعد از هر نبرد، پیروز شده اند و ضربات سختی به ارتش داعش وارد کرده اند.

 

 

مترجم: ستاره سمائی

 

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها