موضوعات مهم

پیک نیک زمستانی در هند مجموعه عکس های آرکو داتو از روز پیک نیک در هند

پیک نیک زمستانی در هند

ترجمه اختصاصی نوریاتو: آرکو داتو متولد ۱۹۸۶ هند، با پرسیدن این سوال از خودش که عکاس بودن در عصر دیجیتال، آن هم وقتی در نقش یک شاهد و مفسر موضوعات بحرانی هستید، چه مفهومی دارد، سوژه هایش را انتخاب می کند.

 

به گزارش مجله نوریاتو، آرکو داتو داستان های متفاوتی را دنبال می کند: مهاجرت اجباری، تکنوفاشیسم، ناپدید شدن جزایر و استرس روان تنی حیوانات در بند، فقط چند نمونه از کارهای متعدد اوست.

 

او اخیرا جایزه Arles Prix Voies Off 2017 (جایزه بین المللی عکاسی معاصر با بیشترین تنوع فرم) و گرنت Gomma 2016 (رقابتی سالانه بین المللی بین عکاسان مشهور برای کسب گرنت) را دریافت کرده است.

 

آثار آرکو داتو در نشریات بین المللی تایم، نشنال جئوگرافی، نیوزویک، لیبراسیون، الجزیره، فایننشال تایمز  منتشر شده و نمایشگاه های زیادی در گالری های معتبر از جمله Arles، گالری عکس F، موزه هنرهای کاربردی فرانکفورت و … برگزار کرده است.

 

آرکو داتو در استیتمنت مجموعه عکس «پیک نیک» اینطور می نویسد: پیک نیک رفتن در شرق هند، چیزی فراتر از یک کار و سرگرمی ساده است.

در سرزمینی که ماه های زودگذر دسامبر تا فوریه تنها فرصت برای خوش گذرانی و لذت بردن از طبیعت است و در ماه های دیگر سال داغی آفتاب غیر قابل تحمل می شود، پیک نیک رفتن یک مشغولیت زمستانی حساب می شود که برای هندی ها بسیار جدی است.

 

در این مجموعه عکس، کارهایی از پیک نیک های زمستانی ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ را می بینید؛ پیک نیک هایی که نه فقط برای خانواده ها جذاب است که واحدهای بازرگانی، حمل و نقل و حتی دانشگاه ها برای پیک نیک زمستانی شان برنامه ریزی می کنند.

 

عکاس در این مجموعه تلاش کرده گذر زمان را با توجه به نقات قوت اشخاص به تصویر بکشد و لحظات خصوصی افراد را در حرکتی جمعی (دورهمی در پیک نیک) به نمایش بگذارد.

 

 

مترجم: ستاره سمائی

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر