کودکی ناتمام در خیابانهای بمبئی روایت داریو میتیدیری از زندگی کودکان خیابانی در هند

کودکی ناتمام در خیابانهای بمبئی

ترجمه اختصاصی نوریاتو: داریو میتیدیری فتوژورنالیست ایتالیایی است که در لندن زندگی می کند. میتیدیری در سال ۱۹۸۹ به چین رفت و از تظاهرات دانشجویان در میدان تیان آنمن عکاسی کرد. او برای این مجموعه عکس، نشان عکاس خبری سال بریتانیا را دریافت کرد. همچنین میتیدیری تاکنون دوبار برنده جایزه ورلد پرس فوتو شده است.

 

به گزارش مجله نوریاتو، در سال ۱۹۹۴ کتاب او با عنوان «کودکان بمبئی» به ۶ زبان دنیا منتشر شد. این کتاب نتیجه پروژه یک ساله میتیدیری در هند است که در آن از کودکان خیابانی بمبئی عکاسی کرده بود.

 

داریو میتیدیری در استیتمنت مجموعه عکس خود با عنوان “کودکان خیابانی بمبئی” می گوید:

 

من خوش شانس بودم که در حوزه عکاسی انسان دوستانه، گرنت یوگن اسمیت را به دست آوردم. گرنتی که این فرصت را برای من فراهم کرد تا در دوره ای یک ساله از کودکان خیابانی بمبئی عکاسی کنم.

 

تصاویر این مجموعه، خود گویای داستان زندگی این کودکان است. اینکه در کجا زندگی می کنند؛ چگونه پول به دست می آورند؛ تعامل آنها با بزرگسالان و با خودشان چگونه است؛ بازی کردن و دعواهایشان؛ عشق شان به فیلم های هندی؛ قمار کردن هایشان؛ سواستفاده های جنسی از آنها؛ آزار و اذیت پلیس؛ خانه ها و موسسات بازپروری و درنهایت جایگزین هایی که توسط انجیوهای مختلف در اختیار آنها قرار می گیرد.

 

همچنین این تصاویر ادای احترامی به روح کودکان خیابانی در سراسر دنیا است. علاوه بر آن گواهی بر تناقضات زندگی آنها به شمار می رود. کودکانی که با شجاعت و انعطاف پذیری خود هر بزرگسالی را تحت تاثیر قرار می دهند.

 

 

مترجم: سعیده فراهانی

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر