درهم آمیختن مرز خیال و واقعیت ایده های متفاوت سوفی باربش در عکاسی

درهم آمیختن مرز خیال و واقعیت

ترجمه اختصاصی نوریاتو: سوفی باربش عکاسی آمریکایی است. او کارشناسی ارشد خود را در رشته Fine Art در مدرسه طراحی رودآیلند کسب کرد و کارشناسی را در رشته هنر و تاریخ هنر از دانشگاه براون به پایان رساند. آثار سوفی در سراسر دنیا به نمایش گذاشته شده و تاکنون موفق به دریافت جوایز معتبری شده است.  

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، سوفی باربش در استیتمنت یکی از مجموعه های عکس خود با عنوان “منبع حرارت” می گوید:

 

من به دنبال یافتن تناقضات و جا به جایی ها هستم، مانند جا به جایی بعضی از سوژه ها یا ترکیب غیرمنتظره دو چیز. عکس های من شبیه چیزی است که از گوشه چشم خود می بینید. ممکن است چیز مهمی نباشد اما امر مداومی است_ مانند یک حرکت یا عبور یک ماشین. این اتفاقات با دوربین عکاسی بسیار قابل توجه خواهند بود.

 

موجودات بی حرکت و ساکن شروع به حرکت می کنند و موجودات جنبشی می ایستند. افرادی که باید ایستاده باشند بر روی زمین دراز کشیده اند. افرادی که باید محکم روی زمین قرار گرفته باشند، در دریا هستند.

 

این تناقضات کوچک اشاره به جهانی دارد که کمی از محور خود دور شده است؛ جایی که انتظارات معمولی ما محو شده و مرزها درهم آمیخته شده اند. شکاف های ایجاد شده میان مرزها به فضایی فرم می دهند که در آنجا عکس های من به وجود آمده است. این فضا نه تنها مبهم است بلکه ناخوشایند و تاریک است. فضایی است که در آنجا ناشناخته ها ما را صدا می زنند و به خود جذب می کنند.

 

 

مترجم: سعیده فراهانی

 

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر