آخرین اورانگوتان ها روایت ساندرا هوین از انقراض اورانگوتان ها در اندونزی

آخرین اورانگوتان ها

ترجمه اختصاصی نوریاتو: ساندرا هوین در سال ۱۹۷۶ متولد شد و هم اکنون به عنوان عکاسی آزاد در هامبورگ زندگی می کند. او عکاسی را در دانشگاه علوم کاربردی هامبورگ خواند و در سال ۲۰۰۵ فارغ التحصیل شد. بعد از آن، شروع به فعالیت در مجله هایی مانند نشنال جئوگرافیک و مجله عکس شخصی خود کرد. عکس های او درباره موضوعاتی همچون مسائل اجتماعی، زیست محیطی و حقوق بشر است.

 

به گزارش مجله نوریاتو، هوین در کشورهای مختلفی در آسیا، آفریقا و اروپا کار کرده است. از سال ۲۰۰۷ نماینده آژانس عکس laif شد. او تاکنون جوایز معتبر بسیاری را کسب کرده است. هوین در سال ۲۰۱۷ توانست جایزه عکس Sony با موضوع زندگی روزمره را به دست بیاورد. همچنین در سال ۲۰۱۵ جایزه مقام سوم در ورد پرس فتو را از آن خود کرد و در سال ۲۰۱۴ به عنوان یکی از ۵۰ استعداد برتر عکاسی، توسط لنزکالچر معرفی شد.

 

ساندرا هوین در استیتمنت یکی از مجموعه عکس های خود با عنوان (آخرین اورانگوتان ها) می گوید:

 

کشور اندونزی، بازار اصلی تولید روغن نخل خرما را در جهان دارد. روغن نخل برای مواد غذایی، لوازم آرایشی و همچنین نوعی سوخت زیستی استفاده می شود. آخرین جنگل های این کشور برای تولید بیشتر روغن نخل، در حال ویران شدن است. درختانی که برای روغن نخل کاشته می شوند، جایگزین چهار پنجم جنگل های بارانی اندونزی شده اند. اورانگوتان ها(نوعی میمون بومی اندونزی و مالزی) یکی از قربانیان بی شمار این جنگل زدایی عظیم هستند.

 

اورانگوتان ها، گونه ای کاملا آسیایی در خانواده میمون های بزرگ هستند که در جنگل های بارانی اندونزی در جزیره سوماترا و بورنئو زندگی می کنند. در طول دهه گذشته، جمعیت این گونه در حیات وحش حدود ۵۰ درصد کاهش یافته است. فعالیت های انسانی به ویژه سوزاندن درختان به منظور پاک سازی زمین برای کشت درخت نخل و بدون در نظر گرفتن جنگل های بارانی، باعث از دست رفتن زیستگاه های اصلی این جانوران شده است. و اورانگوتان ها را در آستانه انقراض قرار داده است.

 

مترجم: سعیده فراهانی

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر