موضوعات مهم

ماجراجویی خود را آغاز کنید هفت درسی که درباره عکاسی از سرجیو لارین آموختم- 3

ماجراجویی خود را آغاز کنید

ترجمه اختصاصی نوریاتو: سرجیو لارین در سال ۱۹۳۱ در شیلی متولد شد. او در سال ۱۹۴۹، قبل از اینکه عکاسی را آغاز کند، در رشته موسیقی تحصیل می کرد. کمی بعد تا سال ۱۹۵۳ رشته جنگلداری را در دانشگاه کالیفرنیا ادامه داد. سپس سفری به سراسر اروپا و خاورمیانه داشت و از آنجا فعالیت اش را به عنوان عکاسی آزاد آغاز کرد.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، در عکس های لارین،رد پایی از آثار نویسندگان لاتینی هم عصرش مانند گابریل گارسیا مارکز، ماریو بارگاس یوسا و پابلو نرودا دیده می شود. در حقیقت عکس‌های او نمایان‌گر نگاهی است که در آن رویا و تداعی معنا به همان اندازه اهمیت دارند که حقایق و واقعیت.

 

لارین شخصیتی انزواطلب داشت. در اواخر دهه ۱۹۶۰، عکاسی را برای همیشه رها کرد و برای انجام تمرینات یوگا و زندگی در روستا به کوه های شیلی رفت. او در سال ۲۰۱۲ در ۸۰ سالگی از دنیا رفت.

 

اریک کیم(عکاس آمریکایی) در مجموعه مقاله ای از هفت درسی می گوید که در عکاسی از سرجیو لارین آموخته است. هر روز با یکدیگر یکی از این درس ها را مرور خواهیم کرد.

 

۳٫ ماجراجویی خود را آغاز کنید

 

سرجیو لارین در مصاحبه ای می گوید: «بازی عکاسی این است که به پیش بروید و اجازه دهید که ماجراجویی شما را با خود ببرد. مانند انداختن بادبان قایق بادبانی.»

 

عکاسی باید شما را تحریک کند. هر زمانی که بیرون می روید برای شما فرصتی است تا واقعیت ها را کشف کنید، افراد جدید را ملاقات کنید و تصاویری بگیرید که باعث به هیجان درآوردن شما شود.

 

معمولا بسیاری از مردم برای آینده برنامه ریزی می کنند. اینکه چگونه یک روز بالاخره جهان را بگردند و کشف کنند. اما متاسفانه زمان به سرعت می گذرد و بیشتر مردم هیچ فرصتی برای برآورده ساختن رویاهایشان و دیدن دنیا پیدا نمی کنند.

 

ما نیز در عکاسی معمولا برای روزهای آینده، برنامه ریزی داریم. نقشه همه مکان هایی که می خواهیم به آنجا برویم را تهیه می کنیم و طرح پروژه عکاسی خاصی را برای آن جمع آوری می کنیم. با این حال سخت ترین کار در عکاسی، شروع کردن است. همیشه شک و تردید داریم. و فکر می کنیم دوربین مان به اندازه کافی خوب نیست. اما باید بدانیم که همیشه مسیر نامعلوم است و فقط باید به دل آن زد و جلو رفت.

 

 

مترجم: سعیده فراهانی

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها