موضوعات مهم

در تلاش برای انطباق با جهان تجاری باشید هفت درسی که درباره عکاسی از سرجیو لارین آموختم- 5

در تلاش برای انطباق با جهان تجاری باشید

ترجمه اختصاصی نوریاتو: سرجیو لارین در سال ۱۹۳۱ در شیلی متولد شد. او در سال ۱۹۴۹، قبل از اینکه عکاسی را آغاز کند، در رشته موسیقی تحصیل می کرد. کمی بعد تا سال ۱۹۵۳ رشته جنگلداری را در دانشگاه کالیفرنیا ادامه داد. سپس سفری به سراسر اروپا و خاورمیانه داشت و از آنجا فعالیت اش را به عنوان عکاسی آزاد آغاز کرد.

به گزارش مجله عکس نوریاتو، در عکس های لارین،رد پایی از آثار نویسندگان لاتینی هم عصرش مانند گابریل گارسیا مارکز، ماریو بارگاس یوسا و پابلو نرودا دیده می شود. در حقیقت عکس‌های او نمایان‌گر نگاهی است که در آن رویا و تداعی معنا به همان اندازه اهمیت دارند که حقایق و واقعیت.

لارین شخصیتی انزواطلب داشت. در اواخر دهه ۱۹۶۰، عکاسی را برای همیشه رها کرد و برای انجام تمرینات یوگا و زندگی در روستا به کوه های شیلی رفت. او در سال ۲۰۱۲ در ۸۰ سالگی از دنیا رفت.

اریک کیم(عکاس آمریکایی) در مجموعه مقاله ای از هفت درسی می گوید که در عکاسی از سرجیو لارین آموخته است. هر روز با یکدیگر یکی از این درس ها را مرور خواهیم کرد.

 

۵٫ در تلاش برای انطباق با جهان تجاری باشید

 

یکی از چیزهایی که سرجیو لارین برای آن تلاش کرده، درک این حقیقت بوده که چگونه باید زندگی اش را از طریق عکاسی بگذراند. و نه تنها این موضوع بلکه او در تلاش برای فهمیدن این امر نیز بوده که آیا می خواهد کار تجاری انجام دهد یا خیر.

 

این امر مسئله ای است که ما عکاسان هنوز هم با آن مواجه هستیم: آیا باید شغل هایمان را ترک کنیم و تمام وقت عکاسی کنیم؟ و اگر تصمیم گرفتیم که تمام وقت عکاسی کنیم، آیا باید فقط از موضوعاتی عکاسی کنیم که به آن علاقه مند هستیم؟ یا باید دیدگاه تجاری تری داشته باشیم و مثلا از عروسی ها عکاسی کنیم و پرتره های تجاری بگیریم؟

 

سرجیو لارین در نامه نگاری هایی که با هنری کارتیر برسون در سال ۱۹۶۰ داشت، از شک و تردید خود درباره کارکردن تمام وقت در حرفه عکاسی می گوید. این اتفاق یک سال بعد از این است که او یکی از اعضای آژانس عکس مگنوم شد.

 

«من عکاسی را به عنوان یک هنر بصری دوست دارم. مانند یک نقاش که عاشق نقاشی است. باید با کار کردن در عکاسی برای فروش عکس هایم کنار بیایم. احساس می کنم وقت ام را از دست می دهم. گیج شده ام و دیگر نمی توانم خودم را بیش از این با بازار سازگار کنم.»

 

مترجم: سعیده فراهانی

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها