موضوعات مهم

تنهایی خلاقانه ای داشته باشید هفت درسی که درباره عکاسی از سرجیو لارین آموختم- 6

تنهایی خلاقانه ای داشته باشید

ترجمه اختصاصی نوریاتو: سرجیو لارین در سال ۱۹۳۱ در شیلی متولد شد. او در سال ۱۹۴۹، قبل از اینکه عکاسی را آغاز کند، در رشته موسیقی تحصیل می کرد. کمی بعد تا سال ۱۹۵۳ رشته جنگلداری را در دانشگاه کالیفرنیا ادامه داد. سپس سفری به سراسر اروپا و خاورمیانه داشت و از آنجا فعالیت اش را به عنوان عکاسی آزاد آغاز کرد.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، در عکس های لارین،رد پایی از آثار نویسندگان لاتینی هم عصرش مانند گابریل گارسیا مارکز، ماریو بارگاس یوسا و پابلو نرودا دیده می شود. در حقیقت عکس‌های او نمایان‌گر نگاهی است که در آن رویا و تداعی معنا به همان اندازه اهمیت دارند که حقایق و واقعیت.

 

لارین شخصیتی انزواطلب داشت. در اواخر دهه ۱۹۶۰، عکاسی را برای همیشه رها کرد و برای انجام تمرینات یوگا و زندگی در روستا به کوه های شیلی رفت. او در سال ۲۰۱۲ در ۸۰ سالگی از دنیا رفت.

 

اریک کیم(عکاس آمریکایی) در مجموعه مقاله ای از هفت درسی می گوید که در عکاسی از سرجیو لارین آموخته است. هر روز با یکدیگر یکی از این درس ها را مرور خواهیم کرد.

 

۶٫ تنهایی خلاقانه ای داشته باشید

 

چگونه یک فرد می تواند خلاق بماند و شخصیت اش با دنیای بیرون خراب نشود؟ سوالاتی مانند این، سرجیو لارین را گیج می کرد. او باور داشت، که افراد خلاق باید تنها باشند و با خود صادق باشند:

 

«افرادی که کارهای خلاقانه انجام می دهند باید خود را از دیگران جدا سازند. همه آنها افراد منزوی ای هستند.»

 

همچنین او معتقد بود که در گذشته، خلاقیت از زمانی آغاز شد که جامعه به نوآوری و موضوعات جدید روی آورد:

 

«دوره هایی وجود دارد که همه جامعه روی خوش به نوآوری نشان داده اند. اتفاقی که در دوران رنسانس نیز رخ داد. و شاید یک دوره هماهنگی نیز در یونان باستان داشته باشیم، جایی که جامعه با زیبایی و الهام کار می کرد.»

 

من نیز معتقدم که برای خلاقیت باید خود را از دوره های خاصی جدا کرد. اگر ارتباط خود را با رسانه های اجتماعی قطع کنید و دست از آپلود عکس های آنلاین بردارید، به نظرم بهتر می توانیم انتخاب واقعی خود را کشف کنید.

 

مترجم: سعیده فراهانی

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها