موضوعات مهم

از شهرت اجتناب کنید هفت درسی که درباره عکاسی از سرجیو لارین آموختم- 7 و پایانی

از شهرت اجتناب کنید

ترجمه اختصاصی نوریاتو: سرجیو لارین در سال ۱۹۳۱ در شیلی متولد شد. او در سال ۱۹۴۹، قبل از اینکه عکاسی را آغاز کند، در رشته موسیقی تحصیل می کرد. کمی بعد تا سال ۱۹۵۳ رشته جنگلداری را در دانشگاه کالیفرنیا ادامه داد. سپس سفری به سراسر اروپا و خاورمیانه داشت و از آنجا فعالیت اش را به عنوان عکاسی آزاد آغاز کرد.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، در عکس های لارین،رد پایی از آثار نویسندگان لاتینی هم عصرش مانند گابریل گارسیا مارکز، ماریو بارگاس یوسا و پابلو نرودا دیده می شود. در حقیقت عکس‌های او نمایان‌گر نگاهی است که در آن رویا و تداعی معنا به همان اندازه اهمیت دارند که حقایق و واقعیت.

 

لارین شخصیتی انزواطلب داشت. در اواخر دهه ۱۹۶۰، عکاسی را برای همیشه رها کرد و برای انجام تمرینات یوگا و زندگی در روستا به کوه های شیلی رفت. او در سال ۲۰۱۲ در ۸۰ سالگی از دنیا رفت.

 

اریک کیم(عکاس آمریکایی) در مجموعه مقاله ای از هفت درسی می گوید که در عکاسی از سرجیو لارین آموخته است. هر روز با یکدیگر یکی از این درس ها را مرور خواهیم کرد.

 

۷٫ از شهرت اجتناب کنید

 

سرجیو لارین در مصاحبه می گوید:« تراژدی یک عکاس این است که وقتی به سطح مشخصی از حرفه ای بودن یا شهرت رسید، بخواهد به کارش بدهد اما موفقیتی نداشته باشد.»

 

شما می توانید ببینید که این اتفاق همیشه برای بازیگران، خواننده ها، رپرها و هنرمندان رخ می دهد. هرچقدر بیشتر معروف می شوند، خودبینی شان بیشتر می شود و در تلاش برای معروف باقی ماندن، چهره خود را خراب می کنند. آنها این اتفاق را هیولای شهرت می نامند. به تمام افراد معروف و ثروتمندی نگاه کنید که ورشکسته شده اند، یا به مواد مخدر اعتیاد پیداکرده اند و زندگی خود را تباه کرده اند.

 

پادزهر این مسئله، این است که همیشه فروتن باشید و باید بدانید که هرچه تواضع بیشتری داشته باشید، موفقیت بیشتری به دست می آورید.

 

مترجم: سعیده فراهانی

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها