موضوعات مهم

۵۴ درصد تصاویر فلیکر در سال ۲۰۱۷ توسط گوشی‌های آیفون ثبت شده‌اند

۵۴ درصد تصاویر فلیکر در سال ۲۰۱۷ توسط گوشی‌های آیفون ثبت شده‌اند

نوریاتو: با نزدیک شدن به پایان سال جاری میلادی، شرکت‌های مختلف فهرستی از آمار و ارقام فعالیت خود را منتشر می‌کنند که گاهی نکات جالبی در آن‌ها یافت می‌شود. به عنوان مثال شاید جالب باشد که بدانید بیش از نیمی از تصاویر آپلود شده در سرویس به اشتراک‌گذاری فیلم و عکس فلیکر توسط گوشی‌های ساخت اپل ثبت شده‌اند.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، سرویس به اشتراک‌گذاری عکس و فیلم فلیکر که یکی از زیرمجموعه‌های قدیمی یاهو محسوب می‌شود، هرچند رقیبی برای اینستاگرام محسوب نمی‌شود، بااین‌حال لااقل در بین دارندگان گوشی‌های آیفون هنوز محبوبیت دارد.

 

این موضوع از آمار ارقام ارائه شده از سوی این شرکت مشتق می‌شود. میلیاردها عکس در طول سال جاری بر روی فلیکر آپلود شده است که ۵۰ درصد آن‌ها توسط گوشی‌های هوشمند گرفته شده است. این رقم در سال ۲۰۱۶ در حدود ۴۸ درصد بوده است. همچنین ۳۳ درصد از کل تصاویر قرار گرفته در بر روی سرورهای فلیکر به‌واسطه دوربین‌های تک لنز ثبت شده که این میزان نیز در سال پیش از آن ۲۵ درصد بوده است.

 

 

دوربین‌های عکاسی معمولی و فیلم‌برداری بیشترین افت سهم  آپلود را داشتند. در حالی که این دسته سال گذشته سهم ۲۱ درصدی را داشتند، امسال به ۱۲ درصد افت کرده‌اند. از میزان تصاویر آپلود شده در سال گذشته بر روی این سرویس ، ۵۴ درصد توسط یکی از مدل‌های آیفون ثبت شده اند. در رتبه‌های بعدی دوربین‌های نیکون با ۲۳ درصد و دوربین‌های کانن با ۱۸ درصد قرار گرفته‌اند. سال ۲۰۱۶ سهم گوشی‌ آیفون، دوربین‌های کانن و نیکون به ترتیب ۴۸، ۲۴ و ۱۸ درصد بوده است.

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها