موضوعات مهم

کتاب «سرزمین بادگیرها» رونمایی شد به همت انجمن عکاسی میراث فرهنگی

کتاب «سرزمین بادگیرها» رونمایی شد

نوریاتو: کتاب «سرزمین بادگیرها» شامل عکس های اعضای انجمن عکاسی میراث فرهنگی از بادگیرهای ایران است که در ششمین همایش ۱۰ روز با عکاسان به نمایش گذاشته شد.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، کتاب «سرزمین بادگیرها» با حضور محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و تعدادی از عکاسان در نهمین روز ششمین همایش ۱۰ روز با عکاسان در گالری میرمیران خانه هنرمندان ایران روزنمایی شد.

 

محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با قدردانی از عکاسان و هنرمندان برای عکاسی آثار میراث فرهنگی و معماری از جمله بادگیرها گفت: چشم ما در حوزه میراث فرهنگی به مشارکت هنرمندان و مردم است. عناصر میراث فرهنگی ارزشمند است و امیدواریم این نمایشگاه ها و فعالیت ها تلنگری برای معماران، طراحان و شهرسازان باشد که از این المان ها استفاده کنند.

 

طالبیان افزود: این نمایشگاه که هنرمندان و عکاسان در آن کار گروهی و جمعی انجام داده اند، ارزشمند است و در بعضی موارد جزییات معماری در عکس ها به نحو مناسبی بیان شده است. معاونت میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز آمادگی دارد از فعالیت ها و برنامه های عکاسان و هنرمندان در حوزه میراث فرهنگی حمایت کند.

 

جاسم غضبانپور عضو هیات مدیره و مدیر انتشارات انجمن عکاسی میراث فرهنگی نیز در این مراسم گفت: ما حدودا ۱۰ روزه این کتاب را برای انتشار آماده کردیم که ۶۱ عکس از اعضای میراث فرهنگی در آن منتشر شده است. برای انتشار کتاب حمایت اقتصادی نقش مهمی دارد و کتاب «سرزمین بادگیرها» با حمایت علی میرزایی منتشر شده است.

 

علی میرزایی نویسنده کتاب در این مراسم عنوان کرد: خوشحالم که این موقعیت فراهم شد تا این کار مهم را انجام دهم و امیدوارم همچنان در این زمینه کارهایی را انجام دهیم.

 

کاوه فرزانه عضو هیات مدیره انجمن عکاسی میراث فرهنگی بیان کرد: انجمن عکاسی میراث فرهنگی در حوزه ترویج میراث فرهنگی فعالیت دارد و امیدواریم در دوره جدید روی مباحث میراث بیش از پیش تلاش کند. این انجمن در ششمین همایش ۱۰ روز با عکاسان ۲ نشست برگزار کرد و رونمایی از کتاب «سرزمین بادگیرها» برنامه دیگر این انجمن است.

 

مسعود زنده روح کرمانی رییس هات مدیره و مدیر عامل انجمن عکاسی میراث فرهنگی نیز در این مراسم گفت: در این کتاب ۶۱ عکس از اعضای انجمن عکاسی میراث فرهنگی منتشر شده است که بیشتر از عکس های نمایشگاه است. برای انتشار این کتاب کارگروه هایی در انجمن و افرادی نقش داشتند که از آنها قدردانی می کنیم.

 

در این مراسم لوح سپاس از سوی انجمن عکاسی میراث فرهنگی توسط علی قلم سیاه به علی میرزایی برای حمایت از انتشار کتاب «سرزمین بادگیرها» اهدا شد.

 

این کتاب با حضور معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سیف الله صمدیان رییس هیات مدیره انجمن عکاسان ایران، ساعد نیک ذات دبیر ششمین همایش ۱۰ روز با عکاسان، اعضای هیات مدیره و اعضای انجمن عکاسی میراث فرهنگی و تعدادی از عکاسان از جمله محمد فرنود، محسن شاندیز، امیر علی جوادیان، علیرضا کریمی صارمی، سعید محمودی ازناوه و … رونمایی شد.

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها