موضوعات مهم

۶ نکته کاربردی برای عکاسی در زمستان چگونه از عکاسی در زمستان لذت ببریم

۶ نکته کاربردی برای عکاسی در زمستان

ترجمه اختصاصی نوریاتو، چند روزی است که وارد فصل زمستان شده ایم و برای بسیاری از عکاسان زمستان فصل پر چالشی برای عکاسی است. مخصوصا برای کسانی که در مناطق پربارش زندگی می کنند. در این مقاله به توصیه هایی برای عکاسان طبیعت در فصل سرما پرداخته می شود.

تغییر فصل

 

عکاسی در زمستان

 

یکی از فرصت های ویژه ای که هنگام ورود به فصل زمستان در اختیار عکاسان قرار می گیرد شرایط جوی ویژه تغییر فصل است.درست است که زمستان شروع شده است ولی حال و هوای پاییزی کاملا از میان نرفته است. در این شرایط می توان از هوای تازه و برفی زمستانی عکسی با حس و حال  پاییزی تهیه کرد. این موضوع می تواند امکان تصویری جالبی باشد و به خلق تصاویر خیره کننده ای منتج شود. از این تغییر فصل غافل نباشید. رنگ های گرم پاییزی رنگ باخته اند و می توانید از کنتراستی که میان درختان انبوه و رنگ سرد زمستانی ایجاد شده است عکاسی کنید.

 

 

سر به صحرا بگذارید

 

عکاسی در فصل زمستان

 

شاید رفتن به صحرا در فصل زمستان برایتان عجیب باشد ولی صحرا در زمستان جلوه متفاوتی دارد که به چشم کمتر توریستی آشنا است. برای همین تصاویر منحصر به فردی می توان از صحرا در زمستان خلق کرد و اگر خوش شانس باشید کمی برف چاشنی عکس هایتان می شود که باعث می شود بافت نرم و خوشایندی در تضاد با فضای خشک بیابانی ایجاد شود.

 

 

آبشار های یخی

 

آبشارهای یخ زده

 

آبشار ها به خودی خود موضوعات جالبی برای عکاسان هستند، حالا تصور کنید از یک ابشار یخ زده عکاسی کنید!تحمل سرمای شدید و جنگل نوردی برای رسیدن به یک آبشار یخ زده می تواند یک عکس حیرت انگیز را برای شما به ارمغان بیاورد.ولی در نظر داشته باشید نکات ایمنی سفر را در این گونه مواقع به خوبی رعایت کنید.

حتما از عصای مخصوص کوهنوردی استفاده کنید، سه پایه دوربین را‌به بهانه دست و پا گیر بودن در اقامتگاه رها‌ نکنید.

 

 

کوهستان شما را فرا می خواند

 

عکاسی در فصل زمستان مجله عکس نوریاتو

 

فضا و آسمان ابری در زمستان به همراه مه زمستانی عمق و جلوه خاصی به صحنه های کوهستانی می دهد. زدن به دل کوه و کوهستان به همراه یک لنز تله فوتو می تواند شرایط ایجاد تصاویر خارق العاده ای را فراهم کند زیرا لنز تله فوتو عمق و ژرفای کوهستان برقی و مه آلود را دو چندان می کند. ولی به هیچ وجه از لباس گرم و ضد آب، دستگاه های گرمایشی جیبی و جی پی اس غافل نشوید.

 

طوفان را تسخیر کنید

 

 

زمستان معمولا با طوفان و بوران همراه است. بر خلاف مردم عادی که از طوفان فرار می کنند شما باید به شکار طوفان بروید. این به این معنا نیست که در طوفان عکاسی کنید. بعد از تمام شدن طوفان آسمان بسیار صاف و شفاف می شود و نور خورشید جلوه ای بی بدیل پیدا می کند. شما باید به هنگام طوفان کمین کنید تا به محض تمام شدن طوفان بتوانید از صجنه رویایی پس از طوفان عکاسی کنید.

 

 

از اقامتگاه زیاد دور نشوید

 

عکاسی زمستانی مجله عکس نوریاتو

 

برای سفر های عکاسی در فصل زمستان از هر نظر آماده باشید. همیشه سعی کنید به اقامتگاه نزدیک باشید و اگر سفر چند روزه می روید محل اقامت های متعدد ایجاد کنید و پس از اتمام عکاسی به محل اقامت خود باز گردید

خلاق باشید و به اطرافتان توجه کنید، شاهکار در مقابل چشمان شما است، تنها باید به نحو دیگری نگاه کنید.

 

با اشتراک عکس های زمستانی خود در اینستاگرام میتوانید در مسابقه اینستاگرامی یلدانگار نیز شرکت کنید.

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر