موضوعات مهم

سعی کنید عکس هایتان همراه با توضیح باشد شش درس درباره عکاسی از جول استرنفلد- 1

سعی کنید عکس هایتان همراه با توضیح باشد

ترجمه اختصاصی نوریاتو: جول استرنفلد در سال ۱۹۴۴ در نیویورک متولد شد. او یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین عکاسان معاصر است. عکس های رنگی بزرگ او که عنوان «چشم اندازهای آمریکایی» را دارد، یکی از تحول آمیزترین کارهای رنگی در چند دهه گذشته بوده است. زمانی که عکاسان مهم، فقط از فرمت سیاه و سفید برای عکاسی استفاده می کردند.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، رنگ عنصر مهم کارهای استرنفلد است. او در کتاب چشم اندازهای آمریکایی به بررسی منظره های تغییر یافته به دست بشر در ایالات متحده می پردازد. برای تهیه این کتاب، استرنفلد از موضوعات عادی مانند شهرهای توسعه نیافته و منظره های بی نظیر استفاده کرده است.

 

استرنفلد بعد از این کتاب، به مدت ۳ سال با فولکس واگن کوچکی به سراسر آمریکا سفر می کند و از منظره های این کشور عکاسی می کند. وقتی که او برای عکس های رنگی و بزرگ چشم انداز مشهور می شود، شروع به عکاسی خیابانی می کند. یک دوربین لیکا می خرد و به خیابان های شیکاگو و نیویورک می رود.

 

تقریبا می توان گفت جول استرنفلد در اکثر حوزه های عکاسی فعالیت داشته است. اریک کیم (عکاس آمریکایی) در مجموعه مقاله ای از شش درسی می گوید که درباره عکاسی از استرنفلد آموخته است. هر روز با یکدیگر یکی از این درس ها را مرور خواهیم کرد.

 

۱٫ سعی کنید عکس هایتان همراه با توضیح باشد

 

یکی از نکات جذاب درباره جول استرنفلد این است که او برخلاف فرمت بزرگی که در آن عکاسی می کند، معمولا از توضیحات مشابه و کمی در انتهای عکس هایش استفاده می کند: محل و تاریخ. از نظر من این توضیحات، اطلاعات کافی را به مخاطب  می رساند. بدون اینکه بیش از حد بخواهد تفسیری ارائه بدهد.

 

گاهی اوقات هم متن کمتری برای عکس هایش می نویسد: « فیل خائن خسته». من نیز این قرارداد را با خود بسته ام و برای همه عکس هایم توضیحی می نویسم.

 

جول استرنفلد مجله عکس نوریاتو

 

یکی از مشهورترین کارهای او، مربوط به تصویر فرووشگاه محصولات کشاورزی مک لین در ویرجینیا است. در این عکس مشاهده می کنید که آتش نشانی در حال خرید کدوتنبل است درحالیکه پشت سر او آتش نشانان دیگر درحال مبارزه برای خاموش کردن خانه هستند. در نگاه اول، این عکس، تصویری سوررئال به نظر می رسد.

 

اما در حقیقت آنچه که در آنجا اتفاق افتاده بود، تمرینی برای خاموش کردن آتش بود و آن آتش نشان هم در زمان استراحتش، کدو تنبل می خرید. اما اگر استرنفلد توضیحی طولانی زیر عکس می نوشت: «آتش نشانی که در طول تمرین آتش نشانی کدو تنبل می خرد»، عکس دیگر حالت تعلیق و جذابیت خود را از دست می داد. بنابراین استرنفلد مثل همیشه تاریخ و محل عکس را برای مخاطب درج می کند.

 

مترجم: سعیده فراهانی

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها