موضوعات مهم

ویوین مایر؛ ذهن زیبای یک عکاس ناشناخته مروری بر زندگی و آثار عکاسی که پس از مرگ کشف شد

ویوین مایر؛ ذهن زیبای یک عکاس ناشناخته

ترجمه اختصاصی نوریاتو: ویوین مایر عکاسی آمریکایی است که در سال ۱۹۲۶ در نیویورک متولد شد. بعد از فوت پدرش، همراه با مادرش به فرانسه می رود و بعد دوباره در ۱۲ سالگی به آمریکا برمی گردد. او بیشتر عمر خود را به عنوان پرستار بچه کار می کرد و فقط در اوقات فراغتش برای خود عکاسی می کرد. مایر از دهه ۱۹۵۰ تا ۱۹۹۰ عکس های فوق العاده ای از مردم و معماری شهرهای نیویورک، شیکاگو و لوس آنجلس به تصویر کشید.

 

به گزارش مجله  نوریاتو، عکس های مایر اولین بار در یک حراجی توسط کلکسیون داری آمریکایی کشف شد. او بیش از ۱۰۰۰۰۰ هزار نگاتیو از مایر در اختیار داشت و بعد از چاپ آنها متوجه شد، عکاس این عکس ها، چند روز پیش درگذشته است. پس از آنکه کارهای مایر در سطح جهانی به نمایش گذاشته شد، ستایش منتقدان و ابراز علاقه هنرمندان بسیاری را با خود به همراه آورد.ویوین مایر مجله عکس نوریاتو

 

مایر ابتدا عکاسی را در سال ۱۹۴۹، کشف کرد. اولین دوربین او، کداک آماتوری بود که تنها یک سرعت شاتر داشت. در سال ۱۹۵۱ به نیویورک برگشت و به عنوان پرستار بچه تا آخر به فعالیت اش ادامه داد. روزهایی که در مرخصی بود یا کاری نداشت، معمولاً به سینما می‌رفت تا فیلم ببیند یا با دوربینش برای عکاسی به خیابان می رفت. بعضی روزها هم در خانه می ماند و در تاریک خانه اش مشغول چاپ عکس هایش می شد.

 

ویوین مایر در طول دوران زندگی خود به نقاط دیگری از جهان، سفر کرد و پرتره های جالبی از مردمان کشورهای هند و مصر تهیه کرد. مایر در طول عمر خود بیش از ۱۵۰۰۰۰ هزار عکس گرفت. اما آثار او در زمان حیات اش ناشناخته و چاپ نشده باقی ماند.

 

در سال ۲۰۰۸ زمانی که در خیابان مشغول راه رفتن بود، پایش لیز می خورد و به سرش ضربه ای وارد می شود. او را به بیمارستان می برند و سپس در خانه سالمندان می گذارند. جایی که در سال ۲۰۰۹ از دنیا رفت.

 

 

مترجم: سعیده فراهانی

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها