موضوعات مهم

عکس های خود را چاپ کنید شش درس درباره عکاسی از جول استرنفلد- 4

عکس های خود را چاپ کنید

ترجمه اختصاصی نوریاتو: جول استرنفلد در سال ۱۹۴۴ در نیویورک متولد شد. او یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین عکاسان معاصر است. عکس های رنگی بزرگ او که عنوان «چشم اندازهای آمریکایی» را دارد، یکی از تحول آمیزترین کارهای رنگی در چند دهه گذشته بوده است. زمانی که عکاسان مهم، فقط از فرمت سیاه و سفید برای عکاسی استفاده می کردند.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، رنگ عنصر مهم کارهای استرنفلد است. او در کتاب چشم اندازهای آمریکایی به بررسی منظره های تغییر یافته به دست بشر در ایالات متحده می پردازد. برای تهیه این کتاب، استرنفلد از موضوعات عادی مانند شهرهای توسعه نیافته و منظره های بی نظیر استفاده کرده است.

 

استرنفلد بعد از این کتاب، به مدت ۳ سال با فولکس واگن کوچکی به سراسر آمریکا سفر می کند و از منظره های این کشور عکاسی می کند. وقتی که او برای عکس های رنگی و بزرگ چشم انداز مشهور می شود، شروع به عکاسی خیابانی می کند. یک دوربین لیکا می خرد و به خیابان های شیکاگو و نیویورک می رود.

 

تقریبا می توان گفت جول استرنفلد در اکثر حوزه های عکاسی فعالیت داشته است. اریک کیم (عکاس آمریکایی) در مجموعه مقاله ای از شش درسی می گوید که درباره عکاسی از استرنفلد آموخته است. هر روز با یکدیگر یکی از این درس ها را مرور خواهیم کرد.

 

۴٫ عکس های خود را چاپ کنید

 

یکی از مستندسازی های مورد علاقه من در عکاسی، چاپ کتاب با انتشارات آلمانی Steidl است. این انتشارات عکس های جول استرنفلد را در کنار هم قرار داد و تبدیل به یکی از کتاب های او کرد.

 

در یکی از عکس هایی که از جول استرنفلد گرفته شده، می توانید او را ببینید که مشغول هزاران عکس چاپ شده در اندازه ۶ در ۴ است. در این عکس می توان دید که او این عکس ها را با هم ترکیب می کند و تلاش می کند تا معنی خاصی از طریق این ترکیب شدن به دست بیاورد.

 

بسیاری از ما دیگر عکس هایمان را چاپ نمی کنیم. معمولا آنها را در مانیتور کامپیوتر می بینیم. با این وجود اگر در حال کار کردن در پروژه ای هستید، هیچ چیزی بهتر از چاپ کردن عکس ها و قرار دادن آنها روی زمین نیست. باید آنها دوباره مرتب سازید، جفت کرده و اولیت بندی کنید.

 

مترجم: سعیده فراهانی

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها