موضوعات مهم

گالری دنا میزبان «بوسه کلیمت به عاشقانه های پلاک۴» شد نمایشگاه گروهی مولتی مدیا

گالری دنا میزبان «بوسه کلیمت به عاشقانه های پلاک۴» شد

نوریاتو: نمایشگاه گروهی مالتی مدیا با عنوان «بوسه ی کلیمت به عاشقانه های پلاک۴» در گالری دنا روز جمعه ۶ بهمن ماه ۱۳۹۶ برگزار می شود.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، الهام زارع نژاد گردآورنده آثار این نمایشگاه است. در این نمایشگاه آثاری از نگین احتسابیان، فرشیدپارسی کیا، پژمان رحیمی زاده، الهه زارع نژاد، مجید سعیدی، سیوا شهباز، جلال شمس آذران، محمد فدایی، نیلوفر قادری نژاد، مسعود قرایی، صمد قربانزاده، کیوان مهجور، فواد نیکزاد به نمایش در آمده است.

 

نشست شعرخوانی و بررسی عاشقانه های ناظم حکمت، با حضور احمد پوری برگزار می‌شود و موسیقی این نمایشگاه را فرزاد جعفرنژاد را نیز بر عهده داشته است.

 

در بخشی از استیتمنت نمایشگاه  این‌طور آمده است: ‌عشق – ع ( بکسر عین) شیفتگی ، دلدادگی، دلبستگی و دوستی مفرط، عشق در اصطلاح روانشناسی : یکی از عواطف است که مرکب می باشد از تمایلات جسمانی، حس اجتماعی، تعجب، عزت نفس و غیره. علاقه ی بسیار شدید و غالبن نامعقولی است که گاهی هیجانات کدورت انگیز را باعث می شود، و آن یکی از مظاهر مختلف تمایل اجتماعی است که غالبن جزء شهوت بشمار آید و به عقیده ی صوفیان اساس و بنیاد جهان هستی بر عشق نهاده شده و جنب و جوش که سراسر وجود را فرا گرفته به همین مناسبت است. پس کمال واقعی را در عشق باید جستجو کرد(فرهنگ صبا)

خیانت – ع ( بکسر خا و فتح نون) نادرستی، دغلی، ناراستی، غدر و نقض عهد.

نفرت- ع ( بفتح نون و را) رمیدن، کراهت داشتن، ناپسند داشتن، بیزاری و رمیدگی ….

 

افتتاحیه این نمایشگاه جمعه ۶بهمن ساعت ۱۶ تا ۲۱ برگزار می‌شود و بازدیدکنندگان می‌توانند تا ۱۶بهمن ساعت هر روز از ساعت ۱۶ تا ۲۰ به تماشای آثار این نمایشگاه بپردازند. طراحی پوستر این نمایشگاه را استودیو پارسی، فرشید پارسی کیا با همکاری امیر حسین نباتی برعهده داشته است.

 

گالری دنا در میدان فردوسی، خیابان سپهبد قرنی بالاتر از چهارراه طالقانی، کوچه سوسن، پلاک ۴ واقع شده است.

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها