موضوعات مهم

عکس روز: سفرهای سال نوی چینی

عکس روز: سفرهای سال نوی چینی

نوریاتو: سال نوی چینی از راه رسیده و چشم بادامی ها از هر جای دنیا و البته کشورشان تلاش می کنند شب عید را در کار خانواده های خود باشند. همین موضوع باعث ایجاد نوعی ازدحام باورنکردنی در ایستگاه های قطار، مترو و فرودگاه ها شده است.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، صف های دهها هزار نفری از مردم چین برای سوار شدن به قطار از صحنه های آشنای هر ساله در آغاز تعطیلات سال نوی چینی است . گفته می شود ۶ هزار پلیس در سرتاسر چین برای ایجاد نظم در سال نو بسیج شده اند. تعطیلات سال نوی چینی که مصادف با ۸ فوریه است، از معدود زمان‌هایی است که کارگران پر مشغله و کم درآمد برای استراحت و گذراندن با خانواده‌های خود می‌توانند به شهرهای خود عزیمت کنند.

 

سال نوی قمری چینی که فستیوال بهاری هم نامیده می‌شود، اواخر ماه ژانویه یا اوایل فوریه آغاز می‌شود. جشن‌های سال نو ۱۵ روز طول می‌کشد. برای چینی‌ها این روزها که البته بخشی از کریسمس نیستند، مهم‌ترین جشن سال محسوب می‌شوند. افراد برای اینکه این روزها را در کنار خانواده‌های خود بگذرانند، مساتفت‌های طولانی را طی می‌کنند و از شهرها و کشورهای دور و نزدیک، خود را به خانه می‌رسانند. آنها خانه‌های خود را با بنرهای رنگارنگ و زیبا که حاوی پیام تبریک و آرزوهای خوب برای سال جدید است، تزیین می‌کنند.

 

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها