موضوعات مهم

عکس روز: افتتاحیه المپیک زمستانی ۲۰۱۸

عکس روز: افتتاحیه المپیک زمستانی ۲۰۱۸

نوریاتو: مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی ۲۰۱۸ در حضور ۳۵ هزار تماشاگر در استادیوم بودن سقف المپیک پیونگ چانگ و در دمای شش درجه زیر صفر برگزار شد.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، کاروان کوچک ایران با پرچمداری سمانه بیرامی در مراسم افتتاحیه بازیهای المپیک زمستانی ۲۰۱۸ رژه رفت.

 

مراسم افتتاحیه بازیهای المپیک زمستانی ۲۰۱۸ در شهر پیونگ چانگ کره جنوبی برگزار شد و در مهمترین قسمت مراسم افتتاحیه تیم های شرکت کننده رژه رفتند.

 

در این بازی‌ها ۲۹۰۰ ورزشکار از سراسر جهان حضور دارند. کاروان ورزشی ایران نیز با ۴ ورزشکار در این بازی‌ها حضور دارد. برای ایران سمانه بیرامی ملی پوش اسکی صحرانوردی پرچمدار کاروان بود که هنگام حمل پرچم ایران اشک شوق ریخت. ورزشکاران ایران با لباس سفید و مشکی در مراسم افتتاحیه حاضر شد.

 

توماس باخ رییس کمیته بین المللی المپیک و مون جه این رییس جمهور کره جنوبی مراسم افتتاحیه را از نزدیک مشاهده کردند و کیو یونگ ورزشکار اسکیت نمایشی کره جنوبی مشعل بازیها را روشن کرد.

 

سپس مون جه این ریی جمهور کره جنوبی بازیهای المپیک زمستانی ۲۰۱۸ را رسما افتتاح کرد و توماس باخ رییس کمیته بین المللی المپیک هم سخنرانی کرد. او در مهمترین بخش صحبت هایش گفت: شما ورزشکاران می توانید لذت واقعی را از عملکردتان در المپیک ببرید اگر به قوانین احترام بگذارید و پاک بمانید. سپس از آن خاطرات اینکه یک المپین واقعی و ارزشمند بودید در زندگیتان همیشه باشما خواهد بود.

 

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها