موضوعات مهم

برای اولین‌بار در تاریخ ورلدپرس فوتو؛ نامزدهای دریافت جایزه معرفی می‌شوند شیوه جدید معرفی برندگان مهم‌ترین رویداد عکاسی خبری

برای اولین‌بار در تاریخ ورلدپرس فوتو؛ نامزدهای دریافت جایزه معرفی می‌شوند

اختصاصی نوریاتو: امسال بنیاد ورلدپرس فوتو تصمیم گرفته است تا لیستی از نامزدهای دریافت جوایز سالانه این رویداد را منتشر کند. آن‌طور که سایت رسمی این بنیاد اعلام کرده این اقدام برای شفافیت بیشتر انجام شده است؛ به این ترتیب نامزدهای هشت بخش مختلف این جایزه فردا اعلام خواهند شد و برندگان نهایی دوزادهم آوریل معرفی می‌شوند.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، بنیاد ورلد پرس فوتو فردا از طریق اطلاعیه‌ای اعلام کرد برگزیدگان جایزه ورلدپرس فوتو ۲۰۱۸ را به شیوه‌ای جدید اعلام خواهد کرد. به این ترتیب برندگان این جایزه در دو مرحله معرفی می‌شوند، در مرحله اول (فردا ۱۴ فوریه) نامزدهای دریافت جوایز هشت بخش‌ مسابقه عکس و چهار بخش داستان‌گویی بصری (ماتی مدیا) در یک نشست خبری در آمستردام اعلام می‌شوند که در هرکدام از این بخش‌ها سه نامزد معرفی خواهند شد.

 

همچنین در بخش معرفی عکاس سال، ورلدپرس فوتو برای اولین‌بار در تاریخ اهدای جوایز سالانه‌اش، ۶ عکس را به عنوان نامزد دریافت جایزه عکس سال معرفی خواهد کرد که برنده عکس سال ورلدپرس فوتو ۲۰۱۸ از میان نامزدهای بخش‌های تک عکس و مجموعه عکس در بخش‌های مختلف انتخاب خواهد شد.

 

در نهایت در دوازدهم آوریل ۲۰۱۸ از میان ۶ نامزد دریافت جایزه عکس سال ورلدپرس فوتو ۲۰۱۸، برنده این جایزه در مراسم اهدای جوایز، به همراه نفرات اول تا سوم دو بخش مسابقه عکس و مسابقه داستانگویی بصری معرفی خواهند شد.

 

بنابر اعلام این بنیاد، این شیوه جدید اعلام برندگان ورلدپرس فوتو که شامل اعلام لیست نامزدها و اعلام برندگان به صورت زنده می‌شود، با هدف افزایش شفافیت در پیش گرفته شده است.

 

نامزدهای بخش‌های مختلف فردا اعلام خواهند شد که برای اطلاع از آن می‌توانید مجله عکس نوریاتو را دنبال کنید.

 

اسامی داوران این جایزه در این مطلب بخوانید.

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها