موضوعات مهم

۶ نامزد عکس سال ورلدپرس فوتو ۲۰۱۸؛ خشونت، جنگ، اعتراض نبرد موصل با دو عکس در میان نامزدها قرار دارد

۶ نامزد عکس سال ورلدپرس فوتو ۲۰۱۸؛ خشونت، جنگ، اعتراض

نوریاتو: امسال برای اولین‌بار در تاریخ بیش از ۶۰ ساله ورلدپرس فوتو، این بنیاد تصمیم گرفت تا در بخش‌های مختلف از جمله عکس سال و هشت بخش دیگر، برندگان نهایی را در دو مرحله اعلام کند. به این ترتیب امروز نامزدهای دریافت جایزه معرفی شدند و برندگان نهایی دوازدهم آوریل معرفی خواهند شد. در ادامه این مطلب ۶ عکس نامزد شده برای دریافت جایزه عکس سال ورلدپرس فوتو ۲۰۱۸ را خواهید دید.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، امسال ۶ عکس نامزد دریافت جایزه عکس سال ورلدپرس فوتو ۲۰۱۸ شده‌اند که در ادامه با توضیح مختصری درباره موضوع عکس‌ها، آن‌ها را می‌بینید.

 

ورلدپرس فوتو 2018 مجله عکس نوریاتو

 

توبی ملویل از انگلیس

 

در ۲۲ مارس ۲۰۱۷ یک مهاجم در میدان پارلمان و داخل محوطه کاخ وست مینستر در لندن مرکزی با وسیله نقلیه خود به سوی عابران پیاده حمله کرد. عکس توبی ملویل با عنوان «شاهد لحظه وقوع» زنی مجروح از قربانیان این حادثه تروریستی را نشان می‌دهد که زن دیگری سعی در کمک کردن به او دارد.

 

 

 

ورلدپرس فوتو 2018 مجله عکس نوریاتو

 

پارتیک براون از استرالیا

 

سال گذشته مسئله کشتار مردم مسلمان میانمار توجه بسیاری از رسانه‌های جهان و بخصوص عکاسان را به خود جلب کرد. برآورد می‌شود دستکم ۶۰۰ هزار نفر از مسلمانان روهینگیا تاکنون به بنگلادش فرار کرده‌اند و تعداد بسیاری از آنان کشته شده‌اند که در رسانه‌ها با عنوان نسل کشی از آن یاد می‌شود.

عکس پاتریک براون با عنوان «بحران روهینگیا» تصویری از برخی قربانیان خردسال این واقعه را به تصویر کشیده است.

اجساد پناهندگان روهینگیا که برای فرار از میانمار به سمت بنگلادش سوار بر قایقی شده بودند که از حدود ۱۰۰ پناهجو پس از واژگونی این قایق تنها ۱۷ تن باقی ماندند.

 

ورلدپرس فوتو 2018 مجله عکس نوریاتو

 

آدام فرگوسن از آمریکا

 

سال‌هاست گروه شورشی بوکوحرام در شمال نیجریه، چاد و شمال کامرون با حمله به مردم و البته با هدف تعطیلی مدارس به یکی از معضلات غرب آفریقا تبدیل شده‌اند.

عکس آدام فرگوسن با عنوان «بمب‌گذاران انتحاری بوکوحرام» دختری به نام عایشه ۱۴ ساله را نشان می‌دهد که توسط بوکوحرام ربوده و مامور بمب‌گذاری انتحاری شده است، البته او به جای بمب‌گذاری فرار کرده است.

ورلدپرس فوتو 2018 مجله عکس نوریاتو

 

 

ورلدپرس فوتو 2018 مجله عکس نوریاتو

 

ایور پریکت از ایرلند

 

حمله داعش به موصل نیز یکی از اتفاقات مورد توجه رسانه‌ها و آژانس‌های عکس در سال‌های گذشته بوده است.

پاتریک براون با دوعکس مربوط به موصل امسال نامزد دریافت جایزه عکس سال ورلدپرس فوتو شده است. یکی از این تصاویر با نبرد موصل شهروندان غیرنظامی در غرب موصل را نشان می‌دهد که برای کمک در منطقه مامون حضور پیدا کرده‌اند.

عکس دیگر نیز تصویری از یک جوان ناشناس را نشان می‌دهد که در یکی از آخرین مناطقی که در اشغال داعش بوده است، توسط نیروهای ارتش عراق به ظن ارتباط با شبه نظامیان داعش دستگیر شده است.

 

ورلدپرس فوتو 2018 مجله عکس نوریاتو

رونالدو اشمیت از ونزوئلا با مجموعه بحران ونزوئلا

 

در جریان اعتراض به نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا، درگیری‌های خشونت‌آمیزی میان پلیس ضد شورش و مردم معترض اتفاق افتاد که عکسی از رونالد اشمیت خوزه ویکتور سالازار بالزا ۲۸ ساله، یکی از معترضان را در حالی که به آتش کشیده شده است، نشان می‌دهد.

 

 

 

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها