موضوعات مهم

عکس روز: فلوریدای سوگوار

عکس روز: فلوریدای سوگوار

نوریاتو: تیراندازی یک دانش‌آموز ۱۹ ساله اخراجی در دبیرستانی در ایالت فلوریدای آمریکا، روز چهارشنبه ۱۷ تن کشته و بیش از دوازده تن زخمی بر جای گذاشت.

به گزارش مجله عکس نوریاتو به نقل از یورونیوز، مقامات فلوریدا گفته‌اند که مهاجم جوان که دانش‌آموز اخراجی همان دبیرستان بوده، در حالی که ماسک ضدگاز بر چهره داشته به همراه یک قبضه سلاح، چند خشاب گلوله و چند نارنج دودزا وارد مدرسه می‌شود، او سپس آژیر آتش‌سوزی را به کار می‌اندازد تا همه از کلاس‌ها بیرون بیایند و بعد شروع به تیراندازی به سوی آنها می‌کند.

 

مهاجم ۱۹ ساله که نیکولاس کروز نام دارد،‌ سعی داشته خود را میان دانش‌آموزان گریزان جا بزند و از مهلکه جان به در ببرد اما پلیس موفق می‌شود او را شناسایی کرده و بیرون از محوطه دبیرستان دستگیر نماید.

 

همکلاسی‌های مهاجم به خبرگزاری رویترز گفته‌اند او دیوانه تفنگ بوده و درباره چاقوها و تفنگها حرفهای عجیبی می‌زده،‌ اما هیچکس او را هرگز جدی نگرفته بوده است.

 

ماموران پلیس فلوریدا تاکنون هویت ۱۲ تن از قربانیان را شناسایی کرده‌اند. تیراندازی در دبیرستان «استونمن داگلاس» که در ۷۲ کیلومتری شمال میامی واقع شده، دومین تیراندازی مرگبار در نوع خود در این کشور به شمار می‌رود.

 

اینکه چگونه یک دانش آموز اخراجی، عاشق سلاح و به ظاهر نامتعادل از نظر روانی توانسته است از سهل انگاری اطرافیان خود سوء استفاده کند و یکی از سنگین ترین کشتارها در موسسات آموزشی آمریکا را مرتکب شود، سوالی است که مقامات رسمی این کشور از جمله دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه با طفره رفتن از پرداختن به بحث جنجالی حق حمل سلاح سعی کردند به آن بپردازند.

 

چهره ای مصمم و جدی توام با رنگ و روی جوانی به همراه چشمانی روشن نخستین نشانه های تصویری بود که رسانه های آمریکایی از نیکلاس کروز نوزده ساله، عامل فجیع ترین کشتار مسلحانه در یک دبیرستان آمریکایی به نمایش گذاشتند. این حمله در واقع بدترین حادثه خونین در موسسات آموزشی آمریکا پس از تیراندازی سال ۲۰۱۲ در مدرسه ساندی هوک به شمار می رود که بیست کودک دبستانی و شش بزرگسال را به کام مرگ فرو برد.

 

 

 

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها