تغذیه چینی مجموعه عکس های نامزد جایزه ورلدپرس فوتو 2018

تغذیه چینی

ترجمه اختصاصی نوریاتو: جرج استینمتز در سال ۱۹۵۷ در کالیفرنیا متولد شد. او دانش آموخته ژئوفیزیک از دانشگاه استنفورد است. استیمنتز بعد از هیچهایک کردن به مدت ۲۸ ماه در آفریقا در ۲۰ سالگی، حرفه عکاسی را آغاز کرد. پروژه طولانی مدت او بر موضوع بیابان های جهان تمرکز دارد.

 

به گزارش مجله نوریاتو، جرج استینمتز در این پروژه از پاراگلایدری موتوری برای عکاسی استفاده می کند. این هواپیما آزمایشی او را قادر می سازد تا عکس هایی از دنیا به تصویر بکشد که قبل از آن با هواپیماهای سنتی و دیگر وسایل حمل و نقل چنین امکانی برای عکاسان فراهم نبود.

 

کارهای او تاکنون در مجلات معتبری همچون نیویورکر، تایم، نیویورک تایمز و نشنال جئوگرافیک منتشر شده است. استینمتز نویسنده چهار کتاب است تحت عناوین هوای آفریقایی، یک چهارم خالی، هوای بیابان و هوای نیویورک. این کتاب ها پورتفولیویی از مجموعه آثار او است که در مناطق مختلفی از دنیا به تصویر کشیده است.

 

استینمتز در طول ۲۵ سال فعالیت حرفه ای خود جوایز معتبری را به دست آورده است. از جمله دو جایزه در بخش علم و تکنولوژی از وردپرس فتوتو. همچنین جایزه و تقدیرنامه های بسیاری را از POYI (عکس سال بین المللی)، Overseas Press Club و مجله Life از آن خود کرده است. او در سال ۲۰۰۸ به عنوان خطرپذیرترین فرد سال نشنال جئوگرافیک انتخاب شد.

 

در حال حاضر مجموعه عکس او با عنوان «تغذیه چینی» یکی از نامزدهای جایزه ورلدپرس فتو در بخش مجموعه عکس با موضوع مسائل معاصر در سال ۲۰۱۸ شده است. استینمتز در این مجموعه افزایش درآمدهای چین را که منجر به تغییر رژیم غذایی و افزایش تقاضا برای گوشت، لبنیات و غذاهای فرآوری شده، مورد بررسی قرار داده است. او در این مجموعه به این نکته می پردازد که صنایع غذایی و کشاورزی چین تحت فشار است.

 

 

مترجم: سعیده فراهانی

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر