موضوعات مهم

آمازون؛ بهشت در خطر نامزد جایزه وردپرس فوتو 2018 در بخش محیط زیست

آمازون؛ بهشت در خطر

ترجمه اختصاصی نوریاتو: دنیل بلترا عکاسی اسپانیایی است که در حال حاضر در واشنگتن آمریکا زندگی می کند. اشتیاق او برای حفظ محیط زیست در عکس هایش، کاملا مشهود است. عکس هایی که به طور تحریک آمیزی می توانند تلخ و گزنده باشند.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، برجسته ترین عکس هایی که دنیل بلترا در مقیاس بزرگ به تصویر کشیده، مربوط به تصاویری می شود که از هوا آنها را گرفته است. این زاویه دید، چشم انداز وسیعی به مخاطب می دهد تا زیبایی ها و تخریبی که بلترا شاهد آن بوده را بتواند ببیند. همچنین این تصاویر می تواند نشان دهنده حس ظریفی از یک مقیاس باشد.

 

بلترا پس از دو ماه عکاسی از لکه نفتی خلیج مکزیک، تصاویر جالبی از فاجعه هایی که بشر عامل آن بوده، تهیه کرد. در طول دو دهه گذشته، برای کارهایش به هفت قاره دنیا سفر کرد. از جمله چند سفر به آمازون، قطب شمال، اقیانوس های جنوبی و میدان یخچالی پاتاگونیای جنوبی در آمریکای جنوبی.

 

در سال ۲۰۱۱ برای مجموعه عکسی که از لکه نفتی خلیج مکزیک تهیه کرده بود، جایزه عکس سال عکاس حیات وحش و جایزه لوسی برای عکاس بین المللی سال را به دست آورد. عکس های او از نشت های نفتی در قالب نمایشگاه در سراسر دنیا به نمایش در آمده است. بلترا در سال ۲۰۰۷ و ۲۰۰۶ برای عکس هایش از آمازون، جایزه وردپرس فوتو را به دست آورد. کارهای او به وسیله نشریات بین المللی زیادی همچون نیویوکر، تایم، نیوزویک، نیویورک تایمز و لموند منتشر شده است.

 

مجموعه عکس او با عنوان « آمازون، بهشت در خطر» یکی از نامزدهای وردپرس فوتو در بخش مجموعه عکس با موضوع محیط زیست در سال ۲۰۱۸ شده است. او در این مجموعه، جنگل زدایی در آمازون برزیل را به تصویر کشیده است. میزان جنگل زدایی در آمازون در سال ۲۰۱۶ به شدت افزایش یافته است.

 

 

مترجم: سعیده فراهانی

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر