جست و جوی آزادی در آب نامزد جایزه ورلدپرس فوتو 2018 در بخش مردم

جست و جوی آزادی در آب

ترجمه اختصاصی نوریاتو: آنا بویازیس در سال ۱۹۶۷ در کالیفرنیا آمریکا متولد شد. او در حال حاضر در کالیفرنیا جنوبی- جایی که متولد شد و رشد یافت- و همچنین در شرق آفریقا زندگی می کند. تمرکز او در عکاسی بر سوژه هایی مانند حقوق بشر، بهداشت عمومی و مسائل زنان و دختران است. آنا از طریق آثارش تلاش دارد تا به شفقت و مهربانی در میان انسان ها دست یابد و آن را با بشریت به اشتراک بگذارد.

 

به گزارش مجله نوریاتو، آثار آنا بویازیس تاکنون در نمایشگاه هایی بسیاری به نمایش در آمده است از جمله: گالری پرتره ملی در لندن، موزه Preus در نروژ و دوسالانه هاوانا در کوبا. همچنین جوایز بسیاری را تاکنون به دست آورده است از جمله کمک هزینه COLA و جایزه ماموریت لوس آنجلس تایمز و ورک شاپ ادی آدامز. علاوه بر این کارهای او در موسسات و بنیادهای مختلفی از جمله یونیسف به کار گرفته شده است.

 

آنا بویازیس دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد از دانشکده هنر دانشگاه ییل و کارشناسی از مدرسه هنر و معماری UCLA است. درگیری او با عکاسی از سال ۲۰۰۶ جدی تر شد و نهایتا باعث شد تا کمی بعد به طور کامل به حرفه عکاسی بپردازد. او قبل از عکاسی، سال های ابتدایی فعالیت خود را صرف طراحی انواع نشریات می کرد- به ویژه کتاب ها. این فعالیت را در همکاری مشترک با سازمان بین المللی هنر و معماری انجام می داد.

 

آنا بویازیس با مجموعه عکس خود تحت عنوان «جست و جوی آزادی در آب» نامزد دریافت جایزه عکس ورلدپرس فوتو در بخش مردم در سال ۲۰۱۸ شده است. او در این مجموعه به این نکته می پردازد که به طور سنتی دختران در زانزیبار(مجمع الجزایری در تانزانیا) به یادگیری شنا ترغیب نمی شوند. پروژه ای با عنوان Panje در این جزایر راه اندازی شده تا فرصتی را در اختیار زنان و دختران محلی برای یادگیری مهارت شنا با لباس های کاملا محجب قرار دهد. بنابراین آنها وارد آب می شوند بدون اینکه بخواهند باورهای مذهبی و فرهنگی خود را کنار بگذارند.

 

 

مترجم: سعیده فراهانی

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر