موضوعات مهم

عکس روز: فستیوال رنگ ها

عکس روز: فستیوال رنگ ها

نوریاتو: فستیوال رنگ هند (Holi) یا جشنواره هولی (فستیوال رنگ هند)، همچنین شناخته شده با نام جشنواره ی رنگ ها یا جشنواره عشق، یک جشنواره ی بهاری است.

 

به گزارش مجله عکس نوریاتو، فستیوال رنگ نشان دهنده ی پیروزی خوبی ها بر بدی ها بوده و یک جشن مذهبی هندو است که در میان افرادی در آسیای جنوبی و خارج از آسیا که هندو نیستند نیز مشهور شده است. این جشنواره در درجه ی اول در هند، نپال و دیگر مناطقی که در آنها تعداد قابل توجهی هندو و مردم با اصل و نسب هندی زندگی می کنند برگزار می شود. این جشنواره در سالهای اخیر به بخشهایی از اروپا و آمریکای شمالی به عنوان یک جشن بهاری عشق، سرور و نشاط و رنگ راه پیدا کرده است.

جشنواره ی هولی معروف به فستیوال رنگ با آتش بازی هنگام شب آغاز می شود. افسانه ها و داستان های متعددی مربوط که در مورد این جشن وجود دارد، باعث جذاب تر و سرزنده تر شدن آن می شود. مردم با استفاده از «Gulal» و «Abeer» (نوعی رنگ که در جشنواره ها از آنها استفاده می شود) صورت یکدیگر را رنگ می زنند و هنگام جشن و سرور می گویند «bura na maano Holi hai». این جشنواره همچنین این شانس را به شما می دهد که برای کسانی که دوستشان دارید دعای خیر بفرستید.

گفته می شود که هولی قرن ها قبل از مسیح وجود داشته است. هر چند معنی این جشنواره در طول سالها تغییر کرده است ولی در گذشته هولی یک مراسم خاص بود که زنان متاهل برای شادی و سلامت خانواده ی خود در آن شرکت می کردند و همچنین ماه کامل را پرستش می کردند.

هولی نشان دهنده ی پایان ملالت زمستان و شادی کردن برای شروع بهار است. همینطور بهترین زمان برای جشن گرفتن است و این فستیوال پر رنگ و لعاب این فرصت را ایجاد می کند تا مردم بهترین لذت را از آن ببرند.

چند روز قبل از هولی مغازه ها پر از انواع رنگ ها می شوند و همین مساله باعث بشاش شدن مردم تا روز اصلی می گردد. دیدن این منظره که خیابان از رنگهای قرمز، آبی، ارغوانی، صورتی و سبز پوشیده شده بسیار لذت بخش است و خریدن این رنگ ها همانند این است که به خانه ی خود و زندگی خود خوشی و خرسندی می آورید. انتخاب رنگ شما هر چه باشد، هیچکس در آخر حالت اولیه ی خود را نخواهد داشت و همه از دیدن قیافه های یکدیگر شاد خواهند شد.

 

 

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها