موضوعات مهم

عکس روز: تندبادهای زمستانی در آمریکا

عکس روز: تندبادهای زمستانی در آمریکا

نوریاتو: هزاران پرواز و برنامه تردد قطارها به علت تندبادهایی که با بیش از ۱۱۰ کیلومتر در سواحل شمال‌شرقی آمریکا وزیدن گرفته لغو شده‌اند و سقوط درختان و دکل‌های برق بیش از یک میلیون نفر را در بی‌برقی گذاشته است.

به گزارش مجله عکس نوریاتو به نقل از بی بی سی، در بوستون ماساچوست، بالا آمدن آب دریا ساکنان مناطق ساحلی را ناچار به تخلیه کرده و سیلاب خیابان‌ها را غیرقابل تردد کرده است.

فرماندار ایالت ویرجینیا در جنوب واشنگتن دی‌سی با اعلام وضعیت فوق‌العاده از نهادهای فدرال کمک خواسته است. این در حالی است که پایتخت و حومه آن هم روز جمعه مدارس و بخش مهمی از ادارات تعطیل بودند.

بنابر گزارش‌ها تا عصر جمعه بیش از ۲۶۰۰ پرواز لغو شده است و آن دسته از پروازهایی هم که در فرودگاه هایی نظیر دالاس در نزدیکی پایتخت به زمین نشستند به قدری تکان خوردند که اغلب مسافران و حتی خلبان‌ها با حالت تهوع هواپیما را ترک کردند.

در بوستون پلیس به ساکنان مناطق ساحلی هشدار داده که با شدت گرفتن تندبادها، سطح آب باز هم بالاتر خواهد آمد و ساکنان خطوط ساحلی باید خودرا آماده تخلیه فوری کنند.

سرعت تندبادهای زمستانی در واشنگتن دی‌سی به بیش از ۱۱۰ کیلومتر در ساعت رسید و با سقوط درختان تنومند بسیاری از خانه‌ها و خودروها آسیب جدی دیدند.

بخش هایی از حومه پایتخت روز جمعه را بدون برق گذراندند و با ادامه این وضعیت جدی عملیات بازگرداندن برق به شبکه‌های محلی هم با اختلال همراه است.

تخمین زده شده که حدود ۸۰ میلیون نفر از ساکنان مناطق شمال‌شرقی و شمال‌میانی آمریکا متاثر از این توفان زمستانی شده باشند ک بنابر پیش‌بینی هواشناسان تا اواسط روز شنبه ادامه خواهد داشت.

 

 

بیشتر بخوانید

مطالب مرتبط

ارسال نظر

پربازدیدترین ها